"Наші партнери мають розуміти це": у Польщі відреагували на прохання Зеленського щодо МіГ-29
"Наші партнери мають розуміти це": у Польщі відреагували на прохання Зеленського щодо МіГ-29

"Наші партнери мають розуміти це": у Польщі відреагували на прохання Зеленського щодо МіГ-29

Міністр оборони ПольщіВладислав Косиняк-Камиш заявив, що його країна зможе передати Україні винищувачі МіГ-29 лише після того, як отримає нові бойові літаки на заміну. Він закликав українців зрозуміти, що головний пріоритет для них – це підтримка власної обороноздатності. 

Про це повідомило видання Wiadomości. Польський міністр звернув увагу, що Варшава зробила "багатомільярдний" внесок у військову допомогу Україні. Камиш визнав, що розуміє президента України, який прямо закликав Польщу передати ЗСУ її МІГи, але наголосив, що країна ухвалює рішення через призму своєї безпеки.

"Я знаю, що Україна потребує багатьох видів зброї, але наші українські партнери також повинні розуміти, що польська держава має зберегти свої можливості. І це є пріоритетом для мене як міністра оборони", – наголосив чиновник.

Він нагадав, що Варшава замовила у США винищувачі F-35, однак перші з них мають прибути в країну не раніше 2026 року, а польські пілоти до того часу пройдуть відповідну підготовку.

"Тільки після отримання нових літаків можна буде по-іншому розпоряджатися старими літаками, такими як МіГ-29, які зараз все ще використовуються, зокрема, для виконання місій із захисту польського повітряного простору. Тоді ми будемо ухвалювати рішення", –додав Косіняк-Камиш.

Він також наголосив, що Польща доклала максимум зусиль для України: "Сьогодні ми пожертвували Україні все, що могли пожертвувати".

Раніше Зеленський звернувся до Польщі, зауваживши, що її увага до нашої обороноздатності дещо ослабла.

"Мабуть, Польща дала нам те, що могла. Однак деякі речі у неї залишилися. Є конкретні питання. Нам дуже потрібні ваші МіГи", – прямо сказав український лідер.

Як повідомляв OBOZ.UA, польський президент Анджей Дуда повідомив, що Польща передала Україні військової допомоги приблизно на 12 мільярдів злотих (близько 3 мільярдів доларів США). Загальна вартість допомоги – військової, гуманітарної, іншої – 100 мільярдів злотих (близько 25 мільярдів доларів США).

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader