Кінокомпанія «Артхаус Трафік» випустить на великі екрани знакові стрічки Педро Альмодовара, Сергія Параджанова та Бернардо Бертолуччі. Про це йдеться на сайті компанії.
З 19 вересня в обраних кінотеатрах можна буде подивитися драматичну комедію «За що мені це?» (1984), яка стала першим міжнародним успіхом іспанського режисера, володаря двох «Оскарів» Педро Альмодовара, який також відомий за картинами «Паралельні матері», «Шкіра, в якій я живу» та «Жінки на межі нервового зриву».
«Головна героїня картини — Ґлорія, чиє життя наповнене ексцентричними персонажами й подіями. Один із її неповнолітніх синів спить із дорослими чоловіками, а інший — торгує наркотиками. Жінка постійно знаходить пригоди: жорстокий чоловік-таксист, невдячна скупа свекруха, сусідка секс-працівниця, яка платить Ґлорії за те, щоб та розважала клієнтів-ексгібіціоністів. Випадковий секс з незнайомцем, труп у квартирі… За що їй це?», — йдеться в описі фільму.
З 3 жовтня також демонструватимуть біографічну драму-притчу «Колір граната» (1969) до 100-річчя з дня народження режисера Сергія Параджанова. Реставрацію стрічки виконав Кінофонд Мартіна Скорсезе спільно з Cineteca di Bologna. За цю роботу Скорсезе здобув премію Інституту Параджанова-Вартанова 2014 року.
Стрічка розповідає про життя вірменського поета Саят-Нови, від дитинства до смерті: його духовний шлях, мистецькі напрацювання та внутрішні конфлікти зробили його головним ліриком. Він — майстер містифікації, який сам потрапив у свої пастки.
Окрім цього, з 21 листопада в прокаті покажуть еротичну мелодраму «Мрійники» (2003). Режисера картини Бернардо Бертолуччі, володаря двох Премій «Оскар» і двох «Золотих глобусів», вважають одним із найвизначніших італійських кінорежисерів.
Події фільму розгортаються у Парижі 1968 року. Американський студент за обміном опиняється у вирі студентської революції. Познайомившись із двома молодими парижанами, хлопець занурюється в богемне життя і поселяється у своїх нових друзів. Поки вуличні протести сягають своєї кульмінації, справжня сексуальна революція відбувається у їхній квартирі.
Покази фільму в Україні здійснюються за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».
Фото: «Артхаус Трафік»
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.