Лукашенку не вигідна військова участь у війні з Україною - ISW
Лукашенку не вигідна військова участь у війні з Україною - ISW

Лукашенку не вигідна військова участь у війні з Україною - ISW

Нинішнє нарощування білоруських військ уздовж українського кордону, ймовірно, має на меті відволікти і розтягнути українські сили вздовж ширшої лінії фронту, проте саме вторгнення не вигідне режиму Олександра Лукашенка.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

За оцінками ISW, білоруські війська, як і раніше, навряд чи вторгнуться в Україну через обмеження, що стоять перед президентом Білорусі Олександром Лукашенком.

У звіті зазначається, що вторгнення білоруських військ в Україну або навіть участь Білорусі у війні можуть послабити режим Лукашенка або різко посилити внутрішнє невдоволення в Білорусі. Адже, як нагадують аналітики, в Білорусі відбудуться президентські вибори в лютому 2025 року, і Лукашенко, ймовірно, хоче зберегти контроль над суспільними настроями, а також мати доступ до своїх військових для придушення будь-яких протестів, пов'язаних з виборами, як він це зробив наприкінці 2020 року.

«Втрата спроможності серед білоруських військових, яка може статися внаслідок бойових дій в Україні, погіршить здатність Лукашенка придушувати майбутні протести. Лукашенко, ймовірно, також прагне уникнути втягування у війну Росії з Україною, щоб уникнути внутрішньополітичних витрат. Можлива мобілізація РБ, очікувані втрати на полі бою, подальша міжнародна ізоляція Білорусі та негативні економічні наслідки, ймовірно, посилять суспільне невдоволення і зведуть нанівець зусилля Лукашенка відновити стабільність свого режиму з 2020 року» - зазначається у звіті.

ISW вже спостерігав, як Білорусь розгортала свій особовий склад на українському кордоні наприкінці 2022 - на початку 2023 року, подібно до нинішніх розгортань, і оцінив, що ці зусилля слугували насамперед, щоб розтягнути українські сили і зірвати їхні операції, таким чином підтримуючи російські операції. Білорусь може знову вдатися до таких дій, щоб зафіксувати обмежені сили України поблизу кордону України з Білоруссю на підтримку російської кампанії, який має на меті розтягнути українські війська.

Як повідомляв Укрінформ, після початку операції ЗСУ в Курській області Білорусь перекинула щонайменше тисячу своїх військових у Гомельську область, яка межує з Україною.

Теги за темою
Білорусь Олександр Лукашенко
Джерело матеріала
loader
loader