Найгірші звички, які зруйнують ваш сніданок: що може підвищити рівень цукру в крові
Найгірші звички, які зруйнують ваш сніданок: що може підвищити рівень цукру в крові

Найгірші звички, які зруйнують ваш сніданок: що може підвищити рівень цукру в крові

Сніданок — це важливий прийом їжі, який не лише закладає настрій на весь день, а й впливає на ваше тіло, зокрема на рівень цукру в крові. Навіть якщо ви не хворієте на цукровий діабет, дещо прискіпливий підхід до власного раціону не буде зайвим та допоможе поліпшити самопочуття та ефективніше контролювати вагу тіла.

Тож, які харчові звички можуть підвищити рівень цукру в крові та спровокувати проблеми зі здоров’ям? Про це розповіли в Eat This, Not That.

Отримуєте недостатньо клітковини

Клітковина допомагає регулювати травлення, рівень холестерину, насичення та вивільнення вуглеводів. Сніданки з низьким вмістом клітковини можуть швидко підвищити рівень цукру в крові, що вплине на енергію та апетит. Щоб уникнути цього, включайте клітковину у свій сніданок, наприклад, через цільнозерновий хліб, фрукти, вівсянку або овочі. Оптимально, щоб на кожні 5 грамів вуглеводів припадало 1 грам клітковини. Крім того, не забувайте читати етикетки харчових продуктів, щоб контролювати це співвідношення.

Пропускаєте сніданок

Якщо нехтувати першим прийомом їжі, у людей з діабетом 1 типу може підвищитись рівень цукру в крові, що може ускладнити контроль глікемії та збільшити ризики для здоров’я. Натомість у тих, хто не має діабету, пропуск сніданку може призвести до зниження рівня цукру в крові, що викликає симптоми гіпоглікемії. Щоб уникнути цього, плануйте свій день так, щоб знайти час для сніданку. Це можуть бути фрукти, горіхи, зварене яйце чи вівсянка з горіховим маслом.

Ігноруєте білок

Збалансоване харчування включає вуглеводи, білки, клітковину та жири. Відсутність цих компонентів може зменшити споживання вітамінів та мінералів, викликавши різкі зміни рівня цукру в крові. Поєднання білків з вуглеводами сповільнює їхню абсорбцію та стабілізує рівень цукру.

Не вживаєте корисні жири

Додавання жирів до їжі допомагає уповільнити перетравлення вуглеводів і контролювати рівень цукру в крові, завдяки чому ви довше відчуваєте ситість. Це також зменшує потребу в перекусах та дозволяє їсти меншими порціями. Вибирайте корисні ненасичені жири, такі як авокадо, горіхи та горіхове масло, які знижують запалення та легко поєднуються у їжі.

РанішеOBOZ.UA розповів, які звички можуть допомогти контролювати рівень цукру під час сніданку.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Джерело матеріала
loader