Скільки Україна витратила на оборону: у Мінфіні розкрили цифру та звернулися до громадян
Скільки Україна витратила на оборону: у Мінфіні розкрили цифру та звернулися до громадян

Скільки Україна витратила на оборону: у Мінфіні розкрили цифру та звернулися до громадян

За січень-липень 2024 року Україна направила на сектор безпеки та оборони вже 1 трлн грн. Кошти пішли на зарплати військовим, харчування, закупівлю техніки та багато іншого. Усі гроші на забезпечення військових Україна бере виключно із власного бюджету, тож мешканців країни закликають сплачувати податки.

Про це повідомило Міністерство фінансів України. Зазначається, що зазначені витрати вже становили 58,1% від суми видатків загального фонду держбюджету.

У липні, зокрема, було використано 161,6 млрд грн. Кошти були спрямовані на:

  • грошове забезпечення для військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу, поліцейських;
  • придбання військової/спеціальної техніки, озброєння, боєприпасів, продукції оборонного призначення, засобів індивідуального захисту (шоломів, бронежилетів та іншого спеціального екіпірування), паливно-мастильних матеріалів;
  • закупівлі продуктів харчування для сил оборони;
  • медичне забезпечення;
  • інші витрати для забезпечення діяльності відповідних органів та формувань.

"Військові витрати покриваються виключно за рахунок внутрішніх надходжень та запозичень. Закликаємо підтримувати Збройні Сили України, сумлінно сплачуючи податки, а також інвестуючи у військові облігації, адже це є основні джерела фінансування безпеки та оборони України", – заявили в Мінфіні.

Нагадаємо, на тлі великих потреб у фінансуванні Кабмін має подати на розгляд до Ради зміни до Податкового кодексу, зокрема, що передбачають підвищення основних податків. Цей документ, за даними нардепів, вже зазнав деяких змін, зокрема:

  • зберігається підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5% та встановлення податку на прибуток для банків на рівні 50% та для фінансових компаній – до 25%.
  • виключено з проекту підвищення ПДВ та запровадження збору на предмети розкоші.

Також, за словами голови профільного комітету Верховної Ради Данила Гетманцева ("Слуга народу", підвищення податків не спрацює без детінізації. Тому уряд планує:

  • реалізувати митну реформу та реформу Бюро економічної безпеки (БЕБ);
  • скоротити державні витрати;
  • посилити боротьбу із тіньовими схемами.

Заступник голови того ж комітету Ярослав Железняк ("Голос") вважає, що доопрацьований урядовий законопроект принесе до бюджету цього року менше 125 млрд грн. Справа в тому, що нові податкові ставки у кращому разі почнуть діяти лише протягом трьох місяців до кінця року. Нестачу надходжень планують компенсувати за рахунок скорочення бюджету, детінізації та інших заходів.

Як повідомляв OBOZ.UA, весь український бізнес в умовах повномасштабної війни має відмовитися від схем ухилення від сплати податків, зарплат у конвертах та роботи в тіні. І якщо уряд, перш ніж підвищувати податки, не забезпечить значної детінізації та дотримання єдиних правил усіма представниками бізнесу, від підвищення податків постраждає білий бізнес.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader