Ознаки того, що ваш кишківник нездоровий: які продукти можуть поліпшити ситуацію
Ознаки того, що ваш кишківник нездоровий: які продукти можуть поліпшити ситуацію

Ознаки того, що ваш кишківник нездоровий: які продукти можуть поліпшити ситуацію

Кишківник відіграє ключову роль у функціонуванні вашого організму. Фахівці часто називають його "другим мозком" або "головним шлюзом" для отримання поживних речовин.

Він є надзвичайно важливим для загального стану вашого здоров'я, і наукові дослідження постійно відкривають нові зв'язки між станом кишківника та нашим загальним благополуччям. Більше про це пише eatthis.com.

Як же визначити, чи все гаразд з нашим кишківником? Чітку відповідь на це питання має дієтолог Лорен Манакер. Вона розповіла про ознаки нездорового кишківника та продукти, які можуть допомогти його відновити.

Симптоми, що свідчать про нездоровий стан кишківника

Існує безліч сигналів, що вказують на проблеми з кишківником, але ось кілька найбільш поширених, які можуть підказати, що щось пішло не так.

Постійне здуття

"Однією з причин здуття живота може бути дисбаланс мікробіома", – пояснює Манакер. Люди з кишковими проблемами часто мають більший ризик розвитку СРК (синдрому подразненого кишечника). Одним з основних симптомів цього стану є постійне здуття або болі в області живота.

Хронічна втома

"Хоча поки що повний зв’язок не з'ясований, деякі дослідження показують, що постійна втома може бути пов’язана з нездоровим станом кишківника", – зазначає Манакер.

Однак вона додає, що інші фактори, такі як залізодефіцитна анемія, стрес чи навіть нестача сну, також можуть викликати втомленість. Згідно з оглядом Sleep Medicine Reviews, проблеми з мікробіомом можуть призвести до порушень сну або труднощів з відпочинком уночі, що лише посилює відчуття втоми.

Запори

Іншим важливим індикатором здорового кишківника є регулярне легке випорожнення. Це вказує на належну роботу травної системи. "Людина має випорожнюватися щонайменше кожні три дні. Якщо це відбувається рідше, можливо, ваше здоров'я кишківника потребує уваги", – каже Манакер.

Продукти, які допоможуть покращити стан кишківника

Якщо ви помітили у себе симптоми, що свідчать про порушення здоров'я кишківника, включення до раціону деяких продуктів може допомогти відновити баланс. Важливо підтримувати належну кількість пробіотиків та пребіотиків у щоденному харчуванні.

Волоські горіхи

Волоські горіхи багаті на антиоксиданти й омега-3 жирні кислоти, що робить їх дуже корисним продуктом.

"Дослідження показали, що споживання волоських горіхів протягом восьми тижнів сприяє покращенню мікробіома кишківника. Це, ймовірно, пов'язано з високим вмістом клітковини в горіхах, що позитивно впливає на зростання пробіотичних бактерій та вироблення масляної кислоти", – говорить Манакер.

Кефір

Завдяки високому вмісту пробіотиків, кефір широко відомий як чудовий засіб для підтримки здорового кишківника. Якщо вам не подобається його смак, можна додавати його до смузі, щоб зробити споживання більш приємним.

"Кефір – це ферментований напій на основі молока, який може наповнити кишківник корисними бактеріями", – зазначає Манакер.

Топінамбур

Мало відомий, але дуже корисний продукт для відновлення мікробіома – топінамбур.

"Пробіотики харчуються пребіотичною клітковиною, яка є в топінамбурі. Це сприяє підтримці росту корисних бактерій і, відповідно, покращує загальний стан кишківника", – пояснює Манакер.

Таким чином, уважно слідкуючи за станом свого кишківника та вносячи до раціону корисні продукти, ви можете покращити своє загальне самопочуття та здоров'я.

Раніше OBOZ.UA опублікував продукти, які зменшують ризик серцево-судинних захворювань.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Джерело матеріала
loader
loader