Побічний ефект алкоголю на здоров’я мозку: про що каже наука
Побічний ефект алкоголю на здоров’я мозку: про що каже наука

Побічний ефект алкоголю на здоров’я мозку: про що каже наука

Коли ви плануєте провести тихий вечір з алкоголем, важливо пам'ятати про негативний вплив алкогольних напоїв на здоров’я та самопочуття. Зокрема, нове дослідження, яке було опубліковано в журналі Nature Metabolism показує, як саме алкоголь впливає на мозкову діяльність.

У чому полягає небезпека та чому вам варто обмежити вживання алкоголю у своєму буденному життю? Про це розповіли в Eat This, Not That.

За метаболізм алкоголю в організмі відповідає печінка, яка перетворює його на ацетальдегід, який викликає порушення мовлення та координації. Далі ацетальдегід перетворюється на ацетат, який менш шкідливий та не спричиняє седативних ефектів га організм.

Дослідники з'ясували, що фермент ALDH2, який перетворює ацетальдегід на ацетат, присутній у різних ділянках мозку, включаючи мозочок, гіпокамп, мигдалину та префронтальну кору. Ці ділянки відповідають за рівновагу, координацію, прийняття рішень та регулювання емоцій. Повідомляється, що під час дослідження ALDH2 був видалений у мишей і тоді вони стали менш чутливими до рухових порушень, викликаних дією алкоголю.

Доктор Говард Гроссман пояснює, що алкоголь безпосередньо впливає на ділянки мозку, які контролюють усвідомлення, координацію та контроль імпульсів. Раніше вважалося, що метаболіти алкоголю з печінки викликають ці ефекти, але тепер зрозуміло, що це не так. Відтепер відомо, що метаболіт ацетат, який раніше вважався нешкідливим, також може впливати на мозок.

"Якщо у людей спостерігається той самий феномен, що й у мишей, це дає надію знайти спосіб заблокувати вплив алкоголю — як той, який нам подобається, так і той, що призводить до залежності. Якби ви могли утримувати людей відчуття алкоголю може серйозно вплинути на один зі шляхів до залежності", — каже Говард Гроссман.

РанішеOBOZ.UA розповів, чому алкоголь небезпечний для роботи серця.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Джерело матеріала
loader
loader