Федеральна служба безпеки Росії (ФСБ) порушила кримінальні справи проти журналіста CNN Ніка Пейтона-Волша, українських кореспонденток «Кордон.Медіа» Олесі Боровик і hromadske Діани Буцко, які знімали репортажі із захопленої українською армією Суджі Курської області. Про це повідомило російське видання «Медуза».
Кореспондентів звинувачують у нібито незаконному перетині кордону. У ФСБ також заявили, що їх оголосять у міжнародний розшук.
Журналістка hromadske Діана Буцко написала на своїй фейсбук-сторінці, що її команда залишається відданою висвітленню злочинів РФ в Україні та на інших територіях, де тривають бойові дії.
«Ми у своїй роботі на hromadske завжди керувалися принципами журналістської етики й надалі продовжуватимемо неупереджено, але чесно висвітлювати війну. Розумію, цей погляд не подобається російським силовикам та їхнім ботам, які написали за ці дні купу погроз», — зазначила кореспондентка.
Вона додала, що правду не зупинити, і «її кордони ніде не закінчуються».
Раніше ми повідомляли про те, що МВС Росії хоче відкрити кримінальну справу за незаконний перетин держкордону проти репортерок італійського суспільного телеканалу Rai Стефанію Баттістіні та Сімоне Траїні, які висвітлювали захоплення українською армією російського міста Суджа. Крім того, в італійських соцмережах з’явилися погрози вбивством на адресу кореспондентки Rai.
Також команда hromadske побувала в Суджі Курської області та дізналась, який вигляд має місто, що нині перебуває під контролем ЗСУ.
Окрім того, кореспонденти «Інтера» зробили сюжет з Курської області. Їм вдалося побувати на газорозподільчій станції «Газпрому».
Журналіст Суспільного Тарас Ібрагімов також побував у місті Суджа Курської області і повідомив про контрольовану та відносно спокійну ситуацію в місті.
Фото: Getty Images
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.