Віцеканцлер Німеччини наполягає на подальшій підтримці Україну без жодних «але»
Віцеканцлер Німеччини наполягає на подальшій підтримці Україну без жодних «але»

Віцеканцлер Німеччини наполягає на подальшій підтримці Україну без жодних «але»

Віцеканцлер, міністр економіки ФРН Роберт Габек вітає використання прибутків від заморожених російських активів на військову підтримку України, але підкреслює, що якщо цей механізм не спрацює, партнери повинні будуть знайти інші способи продовження допомоги.

Про це політик заявив виданням медіагрупи Funke, до якої належить WAZ, передає Укрінформ.

«Велика сімка запустила все необхідне: Україна в майбутньому отримає гроші, на які вона зможе придбати терміново необхідні системи озброєнь. Це правильно, і це станеться наприкінці року, як я чую», - сказав міністр.

Водночас він попереджає, що якщо цей план не спрацює, «доведеться обговорити це знову». Тоді, за словами Габека, підтримку «потрібно буде надавати інакше». Зобов'язання щодо України мають виконуватися «без будь-яких якщо чи але», - підкреслив він.

За оцінкою глави Мінекономіки, перехід до запланованої моделі G7 щодо надання Україні кредиту на 50 млрд доларів, який буде погашатися за рахунок прибутків від заморожених активів центробанку РФ, може стати проблемою, «якщо нові замовлення більше не можна буде розміщувати, оскільки попередні кошториси бюджету вичерпано». Він пропонує знайти прагматичне рішення.

«Це потребує забезпечення того, щоб системи озброєння були замовлені зараз і оплачені пізніше з коштів G7», – пояснив політик.

Нагадаємо, на саміті G7 у червні було ухвалено резолюцію, яка передбачає використання прибутків, отриманих від заморожених російських активів, для кредитів Україні. Київ при цьому сама зможе вирішувати, на що спрямовувати ці гроші.

Як повідомляв Укрінформ, минулими вихідними ЗМІ писали, що уряд Німеччини припиняє виділення нових коштів на допомогу Україні. За інформацією видання, канцлер Німеччини Олаф Шольц і міністр фінансів Крістіан Лінднер заморозили всі нові заявки на фінансування.

Зазначається, що поточні контракти будуть виконані, але нові запити на допомогу, зокрема від Міноборони, не будуть схвалені через те, що у нинішньому бюджетному плануванні не закладено грошей, які можна було б передати Києву.

У МЗС України назвали повідомлення про буцімто припинення урядом Німеччини військової допомоги Україні «некоректними та маніпулятивними». Речник МЗС Георгій Тихий запевнив, що українська сторона продовжує працювати із німецькими партнерами над збереженням і зміцненням підтримки України.

У понеділок Німеччина передала Україні черговий пакет військової допомоги. Зокрема, передано пускову установку ППО IRIS-T SLS; 14 тисяч боєприпасів калібру 155 мм; 10 морських дронів; 26 БпЛА Vector, 6 високомобільних екскаваторів-навантажувачів HMEE; броньовану евакуаційну машину Bergepanzer 2.

Фото: DPA

Теги за темою
Україна Німеччина допомога
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader