Три смерті за два тижні: у Києві знов лютує ковід
Три смерті за два тижні: у Києві знов лютує ковід

Три смерті за два тижні: у Києві знов лютує ковід

У столиці України стрімко зростає кількість лабораторно підтверджених випадків коронавірусу. Як повідомив головний санлікар Києва Сергій Чумак, у травні в місті було зареєстровано 266 хворих, у червні – 199, а в липні – вже 1 660.

"За два тижні серпня кількість хворих на коронавірусну інфекцію становила 1 283 людини. Загалом серед хворих переважають діти, за два тижні серпня захворіло 174 дитини", – розповів Чумак в інтерв’ю ТСН.

Також, за його інформацією, лише за два останні тижні у Києві зареєстровано три летальні випадки, спричинені ускладненнями COVID-19. Загалом від початку року від таких ускладнень у столиці померло 59 осіб.

Які штами наразі "гуляють" Києвом

За словами Чумака, найпоширенішим штамом у столиці зараз є "Омікрон" та його різновиди.

"Минулого тижня було зафіксовано два випадки його підвиду – це штам вірусу FLіRT. Його симптоми такі, як в інших штамів COVID-19 – лихоманка, загальна слабкість, головний та м’язовий біль, нежить, підвищення температури, кашель, втрата смаку й нюху", – розповів головний санлікар Києва.

Серед причин спалаху – те, що у Києві почастішали повітряні тривоги, тож люди вимушені більше часу проводити в укриттях, де масові скупчення сприяють поширенню інфекції. До того ж, кияни взагалі перестали серйозно ставитися до коронавірусу, вважає Сергій Чумак.

"Люди у нас розслабилися та забувають про елементарні речі – миття рук після вулиці, перебувають у місцях скупчення людей без масок", – сказав він.

Попри це, столична влада поки що не планує запроваджувати коронавірусні обмеження, зокрема й обов’язковий масковий режим.

"Захисні маски зараз передусім потрібні людям, які відчули, що вони захворіли або мають підтверджений діагноз. Аби не розповсюджувати вірусну інфекцію бажано, щоб такий хворий носив маску, якщо вимушено відвідує місця масового скупчення людей – метро, магазин, транспорт", – зазначає Чумак.

Захист і лікування

Основним правилом, як і за часів пандемії, залишається універсальна порада: захворів – сиди вдома.

"Потрібно звернутися до свого сімейного лікаря і отримувати адекватне лікування до повного одужання. Також дуже важлива вакцинація. Людям потрібно вакцинуватися, щоб унеможливити важкі наслідки хвороби", – підкреслив Сергій Чумак.

Нагадаємо, що COVID-19, як і інші гострі респіраторні вірусні захворювання, потребує лікування противірусними препаратами. Як ефективні засоби зарекомендували себе препарати прямої противірусної дії на основі флавоноїдів – біологічно активних речовин рослинного походження, які блокують розмноження в організмі РНК-вірусів, зокрема SARS-CoV-2.

Для маленьких пацієнтів лікар може порадити противірусний сироп "Флавовір", який може бути рекомендований для лікування та профілактики ГРВІ, включаючи COVID-19, у дітей з найменшого віку.

Джерело матеріала
loader