Імпорт сирої нафтив Китай від з Росії впав у липні на 7,4% порівняно з роком раніше. Причина: китайські нафтопереробні заводи значно скоротили об'єми виробництва. При тому Китай збільшив поставки нафти з Саудівської Аравії.
Про це повідомляє видання Reuters. Згідно з даними Головного митного управління, надходження російської нафти, включаючи трубопроводи, склали 7,46 мільйона тонн минулого місяця, або 1,76 мільйона барелів на день.
Ще в червні було 2,05 мільйона барелів на добу. А в липні 2023-го - 1,9 мільйона барелів на добу. Загальний обсяг поставок у липні до найбільшого у світі імпортера сирої нафти впав до мінімуму з вересня 2022 року, оскільки низька маржа переробки та низький попит на паливо стримували роботу державних і незалежних НПЗ.
Поставки від другого постачальника Саудівської Аравії склали 6,41 мільйона тонн, або 1,51 мільйона барелів на добу, що на 13% більше, ніж роком раніше. Обсяги найбільшого виробника в Організації країн-експортерів нафти з початку року становили 46,79 млн тонн, або 1,6 млн барелів на добу, що на 10% менше, ніж у минулому році.
Імпорт з Малайзії, основного перевантажувального центру для нафти, що перебуває під санкціями, з Ірану та Венесуели, зріс на 61% за рік до 6,21 мільйона тонн, або 1,46 мільйона барелів на добу, утримуючи країну як третього за величиною постачальника в липні.
Раніше OBOZ.UA вже повідомляв, що через побоювання потрапити під дію міжнародних санкцій, китайські банки практично повністю перестали приймати прямі платежі з Росії. На гроші країни-агресора погоджуються лише 2% фінансових установ.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!