Чому не можна їсти однотипну їжу щодня: поради від експертів
Чому не можна їсти однотипну їжу щодня: поради від експертів

Чому не можна їсти однотипну їжу щодня: поради від експертів

Якщо ви хочете отримувати максимум користі від їжі, не зациклюйтесь на одному й тому самому меню щовечора, оскільки це може обмежити ваше харчування. Хоча звична їжа може давати відчуття безпеки та зручності, важливо періодично змінювати раціон.

Спробуйте нові рецепти, щоб отримувати більше поживних речовин та підтримувати інтерес до приготування їжі. Чому це важливо та як зробити раціон цікавішим, розповіли в Eat This, Not That.

Чому важливо урізноманітнити раціон?

Щоб забезпечити організм усіма необхідними поживними речовинами, важливо регулярно змінювати раціон та враховувати сезонність їжі залежно від пори року. Це дозволить впливати на вміст вітамінів та мінералів у продуктах та стравах, щоб наше тіло краще функціонувало та отримувало максимум користі від їжі.

Однак, якщо їсти одну й ту саму їжу щодня, це може призвести до нестачі певних поживних речовин в організмі. Врахуйте, що навіть улюблені страви варто чергувати з іншими, аби покращити харчовий баланс та сприяти зниженню ризику розвитку метаболічних проблем.

Які наслідки одноманітного раціону?

Навіть корисні продукти можуть викликати дискомфорт при надмірному вживанні. Наприклад, броколі можуть сприяти проблемам з щитовидною залозою та травленням, а чорниця, хоч і знижує ризики серцевих захворювань, однак також може викликати кислотний рефлюкс, печію, діарею та здуття живота.

Крім того, надлишок певних вітамінів також може бути токсичним, а тому варто уникати щоденного перевищення доз. Емоційний компонент також важливий, оскільки рутинне харчування може набридати. Урізноманітнюйте раціон, щоб не втратити інтерес до здорового харчування.

Як змінити раціон, щоб уникнути одноманіття?

Їжте кольорову їжу. Наповнюйте тарілку різнокольоровими продуктами для отримання поживних речовин. Різні кольори відповідають за корисні фітонутрієнти, як-от антоціани в чорниці. Чим більше кольорів — тим більше користі для здоров’я.

Вживайте цільні продукти. Щоб підтримувати здоровий раціон, намагайтеся готувати з цільних продуктів, які забезпечують організму різноманітність поживних речовин. Оброблені продукти часто містять багато калорій та цукру, але мало корисних речовин. А тому, готування вдома допомагає отримати необхідні вітаміни та мінерали, а також контролювати компоненти порцій.

Враховуйте групи продуктів. Щоб покращити харчування, дотримуйтесь простого правила: одна третина раціону має складатися з овочів та фруктів, одна третина — з крохмалистих вуглеводів, а шоста частина — з білка. Щодня включайте у свій раціон зелень, фрукти, цільні зерна та білок. Додавайте рибу та різноманітні кольорові фрукти і овочі для кращого балансу.

Робіть одну заміну на тиждень. Замість кардинальних змін у раціоні, почніть з однієї маленької зміни щотижня. Наприклад, замініть одні фрукти на інші або додайте нові інгредієнти до свого салату. Поступово вводьте цільнозернові продукти, почавши з одного виду, а з часом додавайте інші.

План харчування. Плануйте страви на вихідні, щоб зекономити час та покращити своє харчування. Спробуйте нові рецепти та складіть список покупок, щоб уникнути звички кожного разу брати одні й ті самі продукти. Досліджуйте бюджетні варіанти та не поспішайте з вибором інгредієнтів.

РанішеOBOZ.UA розповів, яку їжу мають їсти абсолютно всі.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Джерело матеріала
loader
loader