Європа знову не замерзне без "Газпрому": скільки газу вже накопичили в ЄС
Європа знову не замерзне без "Газпрому": скільки газу вже накопичили в ЄС

Європа знову не замерзне без "Газпрому": скільки газу вже накопичили в ЄС

Попри запевнення кремлівських пропагандистів, що Європейський Союз не зможе вижити без газу з Росії, газові сховища Європи виповнилися на 90% вже 19 серпня. Це мінімальний обсяг газу, необхідний покриття потреб ЄС взимку.

Як пише Bloomberg, сховища ЄС виявилися досить заповненими на два місяці раніше за план. Через уповільнення постачання влітку на даному етапі вони трохи менше заповнені, ніж у цей же час рік тому, але навіть такі показники набагато вищі, ніж п'ять років тому, коли основний імпорт газу до ЄС надходив із Росії.

Проте Європа продовжує стикатися з ризиками, пов'язаними з раптовими перебоями постачання газу. Наприкінці 2024 року закінчується термін дії транзитної угоди між РФ та Україною, тому країни ЄС обговорюють ймовірну заміну російського трубопровідного газу.

Крім того, можуть скоротитися постачання газу з Норвегії – найбільшого постачальника блакитного палива в Європі. Незабаром у країні розпочнеться масштабне технічне обслуговування.

"Будь-які перебої чи незаплановані продовження термінів технічного обслуговування, швидше за все, викличуть нервову реакцію ринку", – сказав аналітик Rystad Крістоф Хальсер. Він додав, що постачання з Норвегії є особливо важливими, оскільки Європа скорочує імпорт зрідженого природного газу.

Як прорахувалися в Росії

Ціни на газ у Європі після проходження половини опалювального сезону виявилися у 13-18 разів нижчими, ніж прогнозували в Росії, намагаючись залякати європейців. Газу в європейських сховищах більш ніж достатньо, а мерзнути натомість доводиться самим громадянам РФ, в якій відбувається комунальний колапс.

У 2022 році російський "Газпром" лякав Європу газом по $4000, а заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєвпо 5000 євро. Але в січні паливо торгувалося на рівні $300 доларів за 1000 кубометрів, що в 13 разів нижче за газпромівський прогноз і в 18 разів менше, ніж передбачав Медведєв.

Також OBOZ.UA повідомляв, що вартість нафти, газу та електроенергії у країнах Європейського Союзу повернулася до рівнів до повномасштабного вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року. Це свідчить про те, що енергетична криза у Європі завершилася.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader