"Сидіть тихо": Туск висловився про справу підриву "Північних потоків"
"Сидіть тихо": Туск висловився про справу підриву "Північних потоків"

"Сидіть тихо": Туск висловився про справу підриву "Північних потоків"

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск різко відреагував на заяви колишнього керівника німецької розвідки Аугуста Ганнінга про можливу причетність Польщі до підриву газопроводів "Північний потік-1" та "Північний потік-2".

У соцмережі Х він запропонував усім "покровителям" російських газопроводів "вибачитися та сидіти тихо".

"Усім ініціаторам та покровителям "Північного потоку-1" та "Північного потоку-2". Єдине, що ви повинні зробити сьогодні - вибачитися і сидіти тихо", - написав Туск.

"Сидіть тихо": Туск висловився про справу підриву "Північних потоків" - Фото 1

Його підтримав голова президентського Бюро національної безпеки Польщі Яцек Півночі, наголосивши на одностайності польської позиції в цьому питанні.

"Сидіть тихо": Туск висловився про справу підриву "Північних потоків" - Фото 2

Зазначимо, що ці коментарі з'явилися на тлі нових подробиць щодо розслідування вибухів на газопроводах. 14 серпня стало відомо, що Німеччина звернулася до Польщі з проханням заарештувати українського інструктора з дайвінгу, якого підозрюють у причетності до диверсії. Польська прокуратура підтвердила отримання європейського ордера на арешт, але зауважила, що підозрюваний виїхав з території Польщі до України на початку липня.

Підрив Північних потоків
Підрив Північних потоків

Німецькі ЗМІ повідомляють, що слідчі вважають цього чоловіка, ідентифікованого як Володимира З., одним із водолазів, які заклали вибухові пристрої на трубопроводах у вересні 2022 року. Сам підозрюваний у короткій телефонній розмові з журналістами заперечував свою причетність до інциденту.

Підрив Північних потоків
Підрив Північних потоків

Важливо відзначити, що німецька прокуратура не знайшла зв'язків підозрюваних із державними структурами України. Президент України Володимир Зеленський та голова української розвідки Кирило Буданов раніше також заперечували причетність уряду до вибухів.

На початку 2024 року Данія та Швеція, в чиїх економічних зонах стався підрив газопроводів, припинили свої розслідування. Росія в розслідуванні не бере участі, зате покладаючи відповідальність на США, Велику Британію та Україну, які заперечують свою причетність.

Теги за темою
Росія Євросоюз Польша
Джерело матеріала
loader