Робот-пожежник працює на відстані від 400 м до 2 км від оператора. Він може долати складний рельєф місцевості і переїжджати палаючі уламки.
В користуванні у ЗСУ з'явився робот-пожежник, його бувально днями кодифікували в Міноборони і допустили до експлуатації. Про це повідомили на сайті обороннного відомства.
Інженерний роботизований комплекс пожежогасіння – рухома гусенична платформа зі спеціальним устаткуванням для подачі води під тиском або спеціальної піни, що гасить полум’я. Нею керує оператор на відстані і відправляє її до епіцентру загорання. Також на відстані подається потік води на джерело горіння.
Робот-пожежник працює на відкритій місцевості на відстані до 2 км від оператора і до 400 м на пересіченій місцевості. Оператор стежить за роботою робота через відеокамеру об’єктивного контролю, яка встановлена на платформі.
Спочатку комплекс початково розроблявся для потреб цивільних надзвичайно-рятувальних служб, втім, згодом роботом-пожежником зацікавились військові.
"Такий робот потрібен, наприклад, на місцевості, де є боєприпаси, що не вибухнули, у наближенні до техніки, яка горить і в якій є ризик детонації боєкомплекту, а також в інших потенційно небезпечних випадках, пов’язаних із ризиком для життя і здоров’я військовослужбовців. Завдяки гусеничному шасі цей робот-пожежник може долати складний рельєф місцевості, переїжджати палаючі уламки, працювати при екстремальних температурах і за допомогою свого водомета створювати так звану "водну стіну", — зазначили в Міністерстві.
На вимогу військових у роботизованої платформи посилили ходову частину та збільшили дальність управління і час автономної роботи.
Нагадаємо, що через виснажливі бої на Донеччині останнім часом Сили оборони Україниввели в бій понад 30 собак-роботів. Вони виконують розвідзавдання на передовій, знижуючи ризик для солдатів-людей. Вони допомагають дістатися туди, куди не може потрапити повітряний дрон.