Якщо вздовж усіх світових автомагістралей встановити 52,3 млрд сонячних панелей, то можна буде перекривати 60% світового споживання електроенергії на рік.
Дослідники з Китайської академії наук, Університету Цінхуа, Китайської академії геонаук і Колумбійського університету дійшли висновку, що дороги, вкриті сонячними панелями, можуть задовольнити понад 60% річних світових потреб в енергії. Про це пише Wiley Online Library.
Науковці визначили, що покриття світових автомагістралей фотоелементами здатне буде генерувати 17 578 ТВт*год на рік, що становить понад 60% світового споживання електроенергії у 2023 році.
З огляду на те, що по всьому світу прокладено понад 3,2 млн км автомагістралей, дослідники розрахували витрати і вигоди від будівництва мережі сонячних батарей потужністю 250 Вт. Аналіз показав, що покриття автомагістралей сонячними панелями може генерувати більш ніж у 4 рази більше річного вироблення енергії, ніж у Сполучених Штатах, і компенсувати 28,78% поточних викидів CO2, а також знизити глобальну смертність на дорогах на 10,8%.
Дослідники також визначили, що такі регіони, як східний Китай, Західна Європа і східне узбережжя США, є найбільш придатними для розгортання фотоелементів, незважаючи на проблеми, пов'язані з витратами на установку і обслуговування.
Раніше ми писали, що пристрій у вигляді дерева генерує енергію сонця і вітру одночасно. Турбіна оснащена лопатями, а також сонячними батареями, що дає можливість досягати річної потужності 36 000 кВт*год за швидкості вітру 12 м/с.