Раніше глава оборонного комітету Бундестагу Маркус Фабер говорив про збільшення постачання Києву танків Leopard 2. Він не навів ані деталі, ані кількість, але натякнув, що це пов'язано саме з подіями у Росії.
Позиція Німеччини щодо передачі зброї
Після того, як зброя з Німеччини була передана в розпорядження України, вона вже належить Україні, це – українська зброя… Немає жодних перешкод, отже Україна є вільною у виборі можливостей,
– так сказав Арно Коллац.
З його слів випливає, що зброя, надана Німеччиною, може бути використана так, як Київ вважає за потрібне та правильне. Але чиновник наголосив, що Україна має дотримуватися міжнародного права.
Водночас у ФРН не бачать проблем із законністю дій на території Курської області, адже міжнародне право передбачає можливість заради захисту власної держави ведення воєнних дій на території країни-агресора. Тож це не передбачає якихось спеціальних умов використання зброї, наданої Бундесвером.
Проте, судячи з усього, про використання далекобійної зброї не йдеться. Речник назвав це "іншим, політичним питанням".
Також виступив заступник речника Федерального уряду Вольфганг Бюхнер. Він заявив, що Берлін інтенсивно консультується із ближчими союзниками та з Києвом щодо "специфічних збройних систем", які використовує Україна.
Оцінок тому, що відбувається на Курщині, він не надав, мовляв, військова ситуація постійно змінюється, а з місця подій надходять "суперечливі та подекуди навмисно сфальшовані новини".