Орбітальний апарат помітив на Марсі "солону русалку": як аномалія пов'язана з життям
Орбітальний апарат помітив на Марсі "солону русалку": як аномалія пов'язана з життям

Орбітальний апарат помітив на Марсі "солону русалку": як аномалія пов'язана з життям

Колись на Марсі була вода і однією з ознак її існування є відкладення солі, які можуть набувати химерних форм.

Орбітальний апарат Європейського космічного агентства (ЄКА) під назвою Trace Gas Orbiter, який вивчає Марс, зробив фотографію "солоної фіолетової русалки" на поверхні планети. Звичайно ж ніяких русалок на Марсі немає, хоча вода на поверхні планети була в далекому минулому. І це одна з ознак її існування, пише Space.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Космічний апарат ЄКА зафіксував фіолетову звивисту аномалію на поверхні Марса, яка на зображенні виділяється на тлі інших відтінків Червоної планети. Вчені назвали цю аномалію "солоною фіолетовою русалкою", яка знаходиться у висохлому руслі річки. Воно розташоване в південній півкулі Марса в регіоні під назвою Terra Sirenum.

Знімок був зроблений за допомогою камери CaSSIS зонда Trace Gas Orbiter, яка робить кольорові стереозображення поверхні Марса з високою роздільною здатністю. Завдяки отриманим даним, вчені з ЄКА змогли визначити, що "русалка" є відкладенням хлоридної солі на дні стародавньої річки.

За допомогою техніки створення стереозображень можна отримати фотографії однієї й тієї самої деталі поверхні Марса з трохи різних кутів. Це дає змогу створити докладні 3D-моделі рельєфу планети. Таким чином вчені можуть проводити докладні дослідження топографії та геологічних процесів на Марсі.

Космічний апарат ЄКА зафіксував фіолетову звивисту аномалію на поверхні Марса, яка на зображенні виділяється на тлі інших відтінків Червоної планети
Фото: ESA

Вчені кажуть, що фіолетового кольору "русалка" набула через багаті хлором мінерали. Відкладення хлориду проявляються у вигляді виразного фіолетового відтінку на кольорових інфрачервоних знімках орбітального апарату. Ці солоні відкладення вказують на наявність води, якої колись було дуже багато на поверхні Марса.

Через те, що Марс не має глобального магнітного поля, атмосфера Червоної планети повільно зруйнувалася, а вся вода випарувалася. Коли вода зникала, вона залишила після себе мінеральні відкладення, схожі на цю "русалку", що свідчать про присутність води на планеті, яка зараз є пустелею.

Вчені вважають, що такі соляні відкладення також можуть бути доказом існування життя на Марсі в далекому минулому. Дуже солона вода могла бути гарним притулком для стародавнього марсіанського життя. Висока концентрація солі дає змогу воді залишатися в рідкому вигляді за температури до мінус 40 градусів Цельсія.

Фокус уже писав про те, які об'єкти на Марсі є візитною карткою Червоної планети. Вони можуть вразити, як розміром, так і своїм зовнішнім виглядом.

Також Фокус писав про те, що астрономи виявили найпотужніший і найяскравіший процес знищення матерії. Раніше вчені такого не бачили. Виявлене явище може допомогти розгадати деякі космічні загадки.

Теги за темою
Космос вода
Джерело матеріала
loader