Олександр Бортніков проявив свої якості в переговорах із ватажком ПВК "Вагнер" Євгеном Пригожиним, переконавши його припинити заколот і згорнути свій похід на Москву влітку минулого року, чим, фактично, врятував владу Путіна, стверджує ISW.
Главу ФСБ РФ Олександра Бортнікова російський президент Володимир Путін призначив главою "контртерористичної операції" в Курській області, повідомляє Інститут вивчення війни (ISW). Такий вибір, імовірно, зумовлений тим, що той "зарекомендував себе як ефективний менеджер під час криз, які загрожували внутрішній стабільності Росії та кремлівському режиму".
Раніше саме Борніков у результаті переговорів домігся гарантій безпеки для ватажка ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина, який затіяв "похід на Москву" рік тому. Глава ФСБ навіть удостоївся особистої похвали Путіна після виборів.
На думку аналітиків, заміна начальника Генштабу ЗС РФ Валерія Герасимова на Бортнікова вказує на невдоволення глави Кремля тим, як розгортається ситуація з наступом ЗСУ на територію РФ. Ба більше, Герасимов збрехав Путіну, сказавши, що в операції задіяно лише близько 1000 українських військовослужбовців, а днем раніше оборонне відомство заявило про ліквідацію такої самої кількості супротивника в прикордонному регіоні.
Зі свого боку Bloomberg із посиланням на свої джерела розповів, що ще за два тижні до початку прориву в Курській області російська розвідка знала про плани ЗСУ, проте Герасимов не поставився до цих попереджень серйозно і вирішив нічого не казати президенту, щоб "не турбувати його".
Наступ ЗСУ в РФ триває вже шостий день і, за інформацією журналістів Financial Times, українські військові змогли просунутися вглиб Росії на 30 км. Вторгнення стало абсолютною несподіванкою для Кремля, і спочатку там перебували в повній розгубленості.
Щоб сповільнити або зовсім зупинити просування, в Курську область було відправлено додаткові підрозділи військ РФ, однак це не допомогло. Поки аналітики будують припущення щодо цілей операції та кількості військових, задіяних в операції, представник Міністерства оборони України в коментарі журналістам FT розповів, що українська сторона не збирається розголошувати деталі операції, адже спершу треба дочекатися, як вона розвиватиметься.
Водночас анонімне джерело в бесіді з AFP із високопоставлених українських чиновників сказало, що зараз на цьому напрямку — "тисячі" людей. Він також сумнівається, що нинішня ситуація якось позначиться на фронті, де російські окупанти продовжують повільне просування на сході.
Раніше Фокус писав, що Росія перекидає під Курськ військових, які повинні були посилити Покровський напрямок. Там також збираються провести хресний хід проти наступу ЗСУ.