Аналітики ISW стверджують, що причиною цього є те, що Бортніков раніше зарекомендував себе як ефективний менеджер під час криз, які загрожували внутрішній стабільності Росії. Однак водночас формат КТОможе негативно вплинути на загальну боєздатність російських сил.
Контртерористична операція в Росії
У статті 13 федерального закону РФ "Про протидію тероризму" зазначено, що "особа, яка прийняла рішення про проведення КТО... є керівником КТО і несе персональну відповідальність за її проведення". Тобто її очолюватиме саме Бортіков.
Оголошення контртерористичної операції під керівництвом Бортникова говорить про те, що Путін був незадоволений тим, як російське військове командування впоралося з ситуацією в Курській області,
– пишуть аналітики.
Інститут вивчення війни вказує, що складна система управління контртерористичної операції ФСБ під проводом Бортнікова може знизити ефективність російської відповіді на українську операцію. У статті 9 закону про КТО вказано, що "підрозділи і з'єднання ЗС РФ залучаються до проведення КТО за рішенням керівника контртерористичної операції".
Прикордонні райони Бєлгородської, Брянської та Курської областей знаходяться в зоні відповідальності російського Північного угруповання військ, і підрозділи, підпорядкованих міноборони Росії, ймовірно, є найкраще оснащеними для відкидання українських сил назад,
– вказує ISW.
Аналітики акцентують на тому, що не зрозуміло, як ФСБ і Бортніков створять чітку спільну організацію серед цих різнорідних елементів. Ймовірно, між ФСБ та іншими структурами виникнуть непорозуміння та бюрократичні перешкоди, що знизить загальну боєздатність російських сил.