Біля сусідніх зірок є схожі на Землю планети, де можуть жити інопланетяни
Біля сусідніх зірок є схожі на Землю планети, де можуть жити інопланетяни

Біля сусідніх зірок є схожі на Землю планети, де можуть жити інопланетяни

Астрономи знайшли зірки, які випускають рівень рентгенівського випромінювання схожий на той, який отримує Земля.

За допомогою космічного рентгенівського телескопа Чандра астрономи створили тривимірну карту зірок, розташованих відносно недалеко від Сонця. Учені вважають, що навколо цих зірок обертаються схожі на Землю планети і там може існувати інопланетне життя. Результати дослідження озвучили астрономи з кількох університетів США на 244-му засіданні Американського астрономічного товариства, пише Space.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Вчені вважають, що нова карта прилеглих зірок стане цінною основою для майбутніх телескопів, які зможуть ретельно дослідити планетні системи, що знаходяться поруч з цими зірками. На цих планетах може існувати інопланетне життя, яке ці телескопи також зможуть виявити.

Астрономи нанесли на карту 57 зірок, які розташовані концентричними кільцями навколо Сонця на відстані від 16 до 49 світлових років. Цієї відстані достатньо, щоб майбутні потужні телескопи могли ретельно вивчити спектр світла планет, що обертаються поруч із зірками і перебувають у зоні населеності зірок.

За допомогою космічного рентгенівського телескопа Чандра астрономи створили тривимірну карту зірок, розташованих відносно недалеко від Сонця. Учені вважають, що навколо цих зірок обертаються схожі на Землю планети і там може існувати інопланетне життя
Фото: space.com

Зона населеності — це ділянка космосу навколо зірки, де не надто гаряче і не надто холодно, щоб на поверхні планет могла існувати рідка вода. Існування води безпосередньо пов'язують з існуванням життя в тому вигляді, в якому ми його знаємо. Спектр світла планет — це світло зірки, яке проходить через атмосферу планети, і за його допомогою можна отримати дані про хімічний склад іншого світу і про те, чи є там континенти й океани.

Відомо, що рентгенівське й ультрафіолетове випромінювання зірок, якщо воно дуже сильне, може зруйнувати складні молекули, необхідні для створення життя. Тому якщо телескоп Чандра бачить, що планети піддаються надто сильному опроміненню, то найімовірніше життя там немає, пояснюють астрономи.

Відомо, що рентгенівське й ультрафіолетове випромінювання зірок, якщо воно дуже сильне, може зруйнувати складні молекули, необхідні для створення життя
Фото: space.com

Водночас планета не обов'язково є населеною, навіть якщо перебуває в зоні населеності своєї зірки. Наприклад, у цій зоні перебувають Марс і Венера, але життя там поки що виявлено не було і деякі вчені вважають, що його взагалі там не може бути. Хоча щодо Марса, то колись там існувала вода в рідкому вигляді, тож імовірність давнього життя залишається.

Використовуючи отримані дані, астрономи вивчили наскільки сильним є рентгенівське випромінювання сусідніх зірок. У результаті вони виявили кілька зірок, які випускають рівень рентгенівського випромінювання схожий на той, який отримує Земля. Це означає, що далекі планети біля цих зірок можуть мати відповідні умови для підтримки життя.

Уже відомо, що біля деяких зірок обертаються планети, схожі за розміром і масою на юпітер, Сатурн, Уран і Нептун. Також астрономи виявили, що також у деяких сусідніх планетних системах можуть існувати світи, які мають половину маси Землі. Водночас астрономи вважають, що там же можуть знаходитися планети з масою і розміром Землі, але їх ще доведеться виявити.

За словами вчених, невідомо, скільки планет, схожих на Землю, буде виявлено за допомогою телескопів наступного покоління. Нові рентгенівські дані допомагають вибрати правильну мету для отримання зображень планет схожих на Землю в сусідніх зоряних системах.

Як уже писав Фокус, фізики зробили нове відкриття про бозон Хіггсаі виявляється, що Всесвіт насправді не повинен існувати. Вчені стверджують, що наявні моделі раннього Всесвіту є помилковими.

Теги за темою
Космос Земля
Джерело матеріала
loader
loader