
Долар виріс до понад 41 гривні: чому українська нацвалюта слабшає
Чому гривня падає в ціні
Фінансовий аналітик Андрій Шевчишин у коментарі 24 Каналу розповідає, що девальвація гривні слугує певним цілям. Серед них – більш вигідно переводити долари чи іншу валюту в гривні для того, щоб фінансувати бюджет.
Крім того, девальвація проводиться й для того, щоб підвищити платежі та збори, які виступають із зовнішньої економічної діяльності та прив'язані до митниці.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fe7e6cff69311b6f0002c1a4045174508.jpg)
Андрій Шевчишин
Фінансовий аналітик
До речі, інфляція, яку ми бачимо, також буде підтримувати зростання надходжень бюджетних.
За словами Шевчишина, НБУ, коли перейшов до керованої гнучкості, знизив деякі валютні обмеження. А тому зараз є більше можливостей купити валюту для населення.
Ще одна проблема – недостатньо коштів
Аналітик пояснює, що українські партнери за останні пів року не виділяли достатньо коштів.
Зовнішньо економічна діяльність, а це експорт, імпорт, всі фінансові потоки, валютні рухи, все фіксується в платіжному балансі. За перше півріччя та весь другий квартал наш платіжний баланс був від'ємний. Тобто касовий розрив у бюджеті складав 500 мільйонів гривень, який потрібно покривати коштом інших джерел,
– каже Андрій Шевчишин.
Водночас при від'ємному балансі відбувається витік валюти. Й тоді це позначається на резервах країни, адже витрачається більше валюти, ніж ми її отримуємо.
Зараз девальвація відображає наш платіжний баланс, тобто загальну ситуацію із витоком валюти. І це відбувається навіть при валютних обмеженнях. Але з іншого боку, девальвація ще й дозволяє трошки підвищити бюджетні надходження,
– підсумував аналітик Шевчишин.
Яким буде курс посередині серпня
Як зазначає для 24 Каналу банкір Тарас Лєсовий, у серпні курс залишатиметься відносно стабільним.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F1e68d96c0e5246a64b3b6c5c1400e7e9.jpg)
Тарас Лєсовий
Начальник департаменту казначейства Глобус Банку
Як і минулого тижня, триватиме курсовий "проміжний період": коли валютні курси за незначної висхідної та спадної поперемінних динамік залишатимуться в межах нових коридорів. Водночас цей етап не триватиме вічно, адже інфляційний тиск восени може стати більш відчутним та й інфляційний прогноз вже трохи інший – до 8,5% за підсумками року (раніше річна інфляція прогнозувалася у 8,2%).
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2Fc8fc20ee8f52090d5a248d2af1094fc7.jpg)
Нацбанк скасував ліміти на карткові перекази, але є нюанс із банками
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F7c2b26d832220eb1e2b8ffe680462654.jpg)
WSJ: Visa пропонує Apple $100 млн, щоб обслуговувати її картку замість Mastercard
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2Fe28334139cae96dff7a382fd3fe9ee69.jpg)
Американський фондовий оцінив мита Трампа: втратив майже 2 трильйони доларів за хвилини

Нові тарифи Трампа обвалили фондові ринки ‒ Bloomberg

Російські компанії створили за кордоном «тіньову біржу» з особливими валютними курсами
