Діячі культури на тимчасово окупованих територіях, які публічно не підтримують росіян, не підпадають під кримінальну відповідальність. Про це сказала керівниця пресслужби ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях Галина Прищепа під час брифінгу, пише «Укрінформ».
«Діячі культури, актори чи співаки, якщо вони публічно не висловлюють підтримку російській агресії, не вихваляють російські окупаційні війська, не верифікують учасників збройної агресії Росії, а просто є акторами, які просто працюють в театрі, просто ставлять якісь непатріотичні для Росії вистави, а класику або якісь нейтральні вистави, не підпадають під кримінальну відповідальність», — пояснила вона.
Водночас керівників театрів можуть притягти до відповідальності, оскільки вони співпрацюють з окупаційними адміністраціями та «відповідно підкоряються так званому міністерству культури». Йдеться про кримінальну відповідальність за колабораціонізм за ст. 111 Кримінального кодексу України.
Галина Прищепа також додала, що ініціювати позбавлення звання «народного артиста України» тих, хто нині співпрацює із загарбниками, повинно Міністерство культури та інформаційної політики України.
Раніше ми також повідомляли про законопроєкт №8374 щодо позбавлення державних нагород у сфері культури, який пропонує розширити підстави для позбавлення артистів почесних звань. Верховна Рада ухвалила його в першому читанні ще 23 березня 2023 року. У травні Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту ухвалити його в цілому.
За даними джерел hromadske, цей законопроєкт не потрапив на друге читання у Верховній Раді через позицію депутатської групи «За життя та мир» (колишньої «ОПЗЖ»). Її депутати хвилювались, що в разі ухвалення цього законопроєкту Юрія Бойка можуть позбавити звання Героя України.
Наразі законопроєкт очікує на друге читання у Верховній Раді.
Читайте також:
- Колишні українські зірки отримують російські паспорти. Чи позбавлять їх нарешті звань народних артистів?
- Життя в окупації: де закінчується виживання та починається колабораціонізм
- Хто такі медіаколаборанти? Що загрожує за співпрацю з ворогам українським журналістам?
- Почесні колаборанти: хто з журналістів на окупованих територіях досі носить звання «заслуженого»
Фото: Getty Images
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.