Учені вважають, що схожі супутники могли обертатися навколо далеких екзопланет та їхніх супутників на початку їхнього формування.
Коли Земля і Місяць перебували набагато ближче один до одного, ніж зараз, у пари могли бути крихітні супутники, які оберталися навколо них на полярній орбіті, вважають учені. Результати дослідження опубліковані в Astrophysical Journal, пише Space.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Зараз середня відстань від Землі до Місяця становить приблизно 384 000 км, що приблизно в 30 разів більше за діаметр нашої планети. Але Місяць віддаляється від Землі зі швидкістю приблизно 3,8 см на рік, і ця швидкість з часом зростатиме.
Але понад 4,4 млрд років тому, незабаром після свого утворення, Місяць перебував набагато ближче до Землі. Вважається, що наш супутник виник унаслідок удару по Землі великого планетарного тіла, що призвело до викиду уламків у космос. З них і утворився Місяць на відстані приблизно 19 000 км від Землі, що приблизно в 1,5 раза більше за діаметр нашої планети.
Зараз орбіта Місяця навколо Землі нахилена приблизно на 5 градусів відносно орбіти нашої планети навколо Сонця. Але минулі дослідження показали, що після своєї появи Місяць мав орбіту, нахилену на 10 градусів. Вважається, що супутник повинен був мати орбіту, вирівняну з орбітою Землі навколо Сонця. Чому сталося інакше, залишається загадкою.
Автори нового дослідження вважають, що гравітаційне тяжіння уламків, що виникли після удару по Землі, може пояснити, як з часом змінювалася орбіта Місяця. Більша частина уламків, з яких сформувався Місяць, імовірно впали на його поверхню, а також на поверхню Землі. Хоча існує ймовірність, що вони були викинуті за межі системи Земля-Місяць. Вчені вважають, що частина уламків могла в кінцевому підсумку обертатися навколо Землі і Місяця на полярній орбіті.
Автори дослідження дійшли висновку, що навколо системи Земля-Місяць могли обертатися уламки у вигляді супутників навколо полюсів Землі та Місяця, а не навколо їхніх екваторів. Хоча зараз навколо Землі та Місяця немає стабільних полярних орбіт, вчені з'ясували, що такі орбіти могли бути стабільними, коли відстань між Землею та Місяцем не стала еквівалентною 7,5 діаметрам Землі.
Вчені припускають, що уламки, які обертаються навколо пари, могли істотно вплинути на еволюцію орбіти Місяця. Це може допомогти пояснити загадкові аспекти нинішніх особливостей супутника Землі.
Астрономи вважають, що схожі супутники могли обертатися навколо далеких екзопланет та їхніх супутників на початку їхнього формування.
За словами авторів дослідження, складно довести чи існували супутники навколо Землі та Місяця на полярних орбітах, але таку ймовірність не варто відкидати. Учені вважають, що такі супутники можуть змінити динаміку систем планета-супутник і мати спостережувані наслідки, якщо йдеться про далекі екзопланети.
Як уже писав Фокус, перше в історії археологічне дослідження на МКС далонесподіване відкриття. Вчені з'ясували, як астронавти використовували наявний простір і виявили їхні таємні звички.
Також Фокус писав про те, як популярний соус допоміг фізикам розібратися зі стабільністю плазми, необхідної для термоядерного синтезу. За допомогою цього процесу можна отримати безмежну і чисту енергію.