Друга Земля: топ-10 інопланетних світів, найбільше схожих на нашу планету
Друга Земля: топ-10 інопланетних світів, найбільше схожих на нашу планету

Друга Земля: топ-10 інопланетних світів, найбільше схожих на нашу планету

Астрономи вже давно мріють виявити Землю 2.0 і нещодавні відкриття показують, що в Чумацькому Шляху багато кам'янистих світів, схожих на нашу планету.

У 1995 році астрономи виявили першу відому планету поза Сонячною системою. Такі світи називаються екзопланетами і відтоді вчені виявили понад 5 тисяч таких об'єктів. Хоча поки що другу Землю і не було виявлено, видання Space пропонує познайомитися з найбільш схожими на неї світами.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Більше половини всіх відомих екзопланет виявив космічний телескоп Кеплер, який працював із 2009 до 2018 року. Його завдання полягало у виявленні максимально схожих на Землю планет поза Сонячною системою.

Астрономи вже давно мріють виявити Землю 2.0 і нещодавні відкриття показують, що в Чумацькому Шляху багато кам'янистих світів, схожих на нашу планету.

Щоб планета вважалася потенційно придатною для життя, вона має бути відносно невеликою і кам'янистою, а також обертатися в межах зони населеності своєї зірки. Це означає, що, з огляду на наявні умови, вода на поверхні такої планети може існувати в рідкій формі.

Ось 10 планет, які вважаються найбільш схожими на Землю світами серед усіх виявлених на сьогоднішній день.

Планета Gliese 667 C c c

Цей світ розташований на відстані 22 світлових роки від нас і його маса в 4,5 раза більша за масу Землі. Планета робить один оберт навколо своєї зірки всього за 28 днів. Попри це вважається, що планета перебуває в зоні населеності своєї зірки, адже вона є червоним карликом. Це зірка з нижчою температурою, ніж у Сонця. Деякі вчені вважають, що Gliese 667 C c може перебувати дуже близько до своєї зірки, а тому схильна до частих сильних викидів випромінювання.

Планета Kepler-22 b

Цей світ розташований на відстані 600 світлових років від нас, і він приблизно в 2,4 раза більший за Землю. Один оберт навколо своєї зірки планета робить за 290 днів, що дуже схоже на орбітальний період Землі, який становить 365 днів. Хоча Планета Kepler-22 b обертається навколо схожої на Сонце зірки, вона менша і має нижчу температуру. Астрономи досі точно не знають, чи є планета Kepler-22 b кам'янистим, чи газоподібним світом.

Планета Kepler-69 c

Ця екзопланета розташована на відстані 2700 світлових років від Землі, і вона на 70% більша за неї за розміром. Орбітальний період планети становить 242 дні, тобто він схожий на період обертання Венери навколо Сонця. Оскільки зірка, навколо якої обертається Kepler-69 c на 80% яскравіша за Сонце, то астрономи вважають, що цей світ перебуває в зоні населеності зірки.

Планета Kepler-69c в уявленні художника
Фото: space.com

Планета Kepler-62 f

Ця планета обертається навколо червоного карлика за 267 днів і перебуває в зоні населеності своєї зірки, хоча і розташована набагато ближче до зірки, ніж Земля до Сонця. Просто цей червоний карлик випускає набагато менше випромінювання. Що стосується розміру, то планета Kepler-62 f на 40% більша за Землю і розташована на відстані 1200 світлових років від нас. Астрономи припускають, що на цій планеті можуть бути цілі океани з рідкої води.

Планета Kepler-186 f

Цей кам'янистий світ перебуває на краю зони населеності своєї зірки червоного карлика і отримує всього 30% енергії від тієї, яку отримує Земля від Сонця. Планета розташована на відстані 500 світлових років від нас і всього на 10% більша за Землю.

Планета Kepler-186 f в уявленні художника
Фото: space.com

Планета Kepler-442 b

На цій планеті, як вважають вчені, є умови для існування великої біосфери, з огляду на кількість одержуваного нею від своєї зірки світла. Kepler-442 b віддалений від нас на 1194 світлових роки. Цей світ на 33% більший за Землю, а його орбітальний період становить 112 днів.

Планета Kepler-452 b

Порівняння планети Kepler 452 b із Землею за розміром
Фото: space.com

Цю планету виявили 9 років тому, і вона була першим світом із розміром схожим на розмір Землі, яка обертається на дуже схожу на Сонце зірку. Kepler-452 b більша за нашу планету приблизно на 60%, а її рідна зірка лише на 10% більша за Сонце. Орбітальний період кам'янистої планети, яка знаходиться на відстані 1400 світлових років від нас, становить 385 днів.

Планета Kepler-1649 c

Спочатку астрономи вирішили, що це не планета, і тільки через 2 роки після завершення місії телескопа Кеплер з'ясувалося, що це все ж кам'янистий світ. Екзопланета всього на 6% більша за Землю і обертається в зоні населеності своєї зірки. Kepler-1649 c, яка розташована на відстані 300 світлових років від нас, отримує від своєї зірки 75% світла, яке Земля отримує від Сонця.

Планета Проксима Центавра b

Ця екзопланета розташована найближче до Землі серед усіх відомих інопланетних світів. Нас розділяє всього 4 світлових роки. Планета на 27% більша за Землю за масою і розташована в зоні населеності зірки Проксима Центавра. Але, з огляду на той факт, що орбітальний період планети становить лише 11,2 дня, вона перебуває дуже близько до своєї зірки і піддається дуже сильному ультрафіолетовому випромінюванню.

Планета TRAPPIST-1 e

Планети, які обертаються навколо зірки TRAPPIST-1, є найбільш схожими за розміром на Землю світами з усіх виявлених у зоні населеності своїх зірок. Ця планетна система складається з семи світів.

Планети, які обертаються навколо зірки TRAPPIST-1, є найбільш схожими за розміром на Землю світами з усіх виявлених у зоні населеності своїх зірок. Ця планетна система складається із семи світів. Ілюстрація
Фото: space.com

Вода на більшості цих планет, імовірно, випарувалася на ранньому етапі формування планетної системи. Але астрономи вважають, що на деяких із цих планет можуть бути океани, наповнені рідкою водою, якої більше ніж в океанах Землі. Планета TRAPPIST-1 e вважається найбільш придатною для підтримки життя в тому вигляді, в якому ми його знаємо.

Як уже писав Фокус, астрономи вважають, що в далекому минулому Місяць був ближче до Землі і у нього були "близнюки". Вчені вважають, що схожі супутники могли обертатися навколо далеких екзопланет на початку їх формування.

Теги за темою
Космос Земля вода
Джерело матеріала
loader