Обвал цін: кавуни в Україні продовжують дешевшати
Обвал цін: кавуни в Україні продовжують дешевшати

Обвал цін: кавуни в Україні продовжують дешевшати

Обвал цін: кавуни в Україні продовжують дешевшати

Ціни нижчі, ніж торік та тижнем раніше.

Цього тижня кавун в Україні продовжує падати в ціні. Наразі фермери продають цю продукцію на внутрішньому ринку за 3-8 грн/кг. Проблеми з логістикою та аномальна спека не заважають вказаній тенденції. Про це повідомляють аналітики проекту EastFruit.

Зазначається, що минулого тижня покращилися погодні умови майже на всій території країни, що дозволило виробникам відновити активні збиральні роботи. Як результат, збільшилася пропозиція кавунів на ринку.

Крім того, збір баштанних уже розпочали виробники у всіх без винятку областях України, як у центральному, так і у західному регіонах.

На даний час ціни на кавуни на внутрішньому ринку вже опустилися до 3-8 грн/кг, що в середньому на 30% дешевше, ніж наприкінці минулого тижня.

"Негативну цінову динаміку виробники пояснюють різким збільшенням пропозиції цих баштанних на ринку. За словами фермерів, ситуація ускладнюється ще й тим, що основну частку пропозиції становить продукція великого калібру, попит на яку досить млявий. Оптові компанії та роздрібні мережі скорочують закупівлі такого кавуна до мінімуму, посилаючись на вкрай невисокі темпи продажів у роздробі", – наголошують аналітики.

Вони зазначають, що кавун в Україні вже коштує в середньому на 60% дешевше, ніж на початку серпня 2023 року.

На думку експертів, підвищити ціни вдасться лише виробникам кавунів високої якості, а пропозиція такої продукції на ринку є досить обмеженою.

Повідомлялося, що збиральна кампанія в Україні стартувала. Саме час обговорювати зерно. Третій сезон поспіль Україна збиратиме врожай у великому вогні. Питання про врожай дуже своєчасне – 282 мільйони людей у 59 країнах світу зіткнулися з проблемою голоду. Воюємо – сіємо – вирощуємо – продаємо – годуємо. Україна, незважаючи на війну, додає чималий обсяг хліба у світовий глобальний продуктовий кошик. Детальніше про це читайте у статті експерта у галузі сільського господарства інформаційно-аналітичного центру «АГРО ПЕРСПЕКТИВА» Лариси Гук «Урожай-2024: плакати чи радіти» на DT.UA.

 

 

Джерело матеріала
loader