Акції Apple, Nvidia, Intel впали, тисячі людей звільнені: що відбувається з техногігантами
Акції Apple, Nvidia, Intel впали, тисячі людей звільнені: що відбувається з техногігантами

Акції Apple, Nvidia, Intel впали, тисячі людей звільнені: що відбувається з техногігантами

Виробникам чипів і техніки доводиться скорочувати до 15% співробітників на тлі загальносвітової фінансової кризи та проблем із процесорами.

У понеділок, 5 серпня, акції низки найбільших у світі технологічних компаній, таких як Intel або Nvidia, різко впали. Фокус з'ясував, що сталося і які компанії зіткнулися з проблемами.

Обвал акцій у світі: які компанії постраждали

За даними Investing.com, падіння фондових ф'ючерсів зачепило найбільших у світі виробників чипів, технологічних гігантів, компаній, що займаються кібербезпекою і навіть виробників ліків. У виданні згадуються деякі з найбільш постраждалих компаній:

  • акції Apple впали на 4% після того, як американська холдингова компанія Berkshire Hathaway продала майже половину своєї частки у виробнику iPhone в рамках більш широкого розпродажу акцій;
  • акції Nvidia впали на 6% після повідомлень про затримку запуску нових чипів штучного інтелекту через недоліки в конструкції;
  • акції Intel впали на 6%, після того, як виробник чипів повідомив про значне зниження прибутку в червневому кварталі та звільнення понад 15% своїх співробітників;
  • акції Tesla впали на 3 %, попри зростання продажу електромобілів у Китаї на 15,3 % порівняно з минулим роком;
  • акції Coinbase впали на 6%, криптовалютна біржа постраждала від розпродажів у секторі, оскільки біткоїн упав більш ніж на 15%;

Тисячі людей залишилися без роботи

Як зазначає портал The Times of India, за липень великі технологічні компанії звільнили понад 8000 співробітників, посилаючись на фінансові проблеми та стратегічні зміни. Найвищий показник звільнень зафіксовано в компанії Intel. Виробник чіпів Intel звільняє понад 15 000 співробітників, що становить понад 15% її робочої сили, в рамках ініціативи з економії коштів у розмірі 10 мільярдів доларів до 2025 року. За словами генерального директора компанії Пета Гелсінгера, однією з причин стало нижчий, ніж очікувалося, ріст виручки і труднощі з отриманням вигоди з тенденцій ШІ.

Intel оголосила про звільнення понад 15% співробітників
Фото: Intel

Компанія Microsoft звільнила понад 1000 співробітників за останні два місяці, софтверний гігант UKG за цей час скоротив приблизно 2200 співробітників, фірма з розроблення програмного забезпечення Intuit оголосила про плани скоротити 1800 робочих місць, а виробник побутової техніки Dyson повідомив про плани скоротити близько 1000 робочих місць через жорстку конкуренцію і швидкі інновації.

Важливо Китайська несподіванка для Кремля: чому обвалилися акції Газпрому і як це допомагає Україні

Також повідомляється, російська компанія "Лабораторія Касперського" оголосила, що припинить свою діяльність у США і звільнить десятки співробітників після заборони уряду США на її програмне забезпечення. Серед інших компаній, які зважилися на істотне скорочення штату: стартап ReshaMandi, індійська платформа мікроблогів Koo, edtech-гігант Unacademy, студія розробки ігор Bungie, що належить Sony, та інші.

Падіння акцій і проблеми з процесорами

Обвал акцій техногігантів і скорочення робочих місць відбувається на тлі глобальної кризи на світовому фінансовому ринку. Водночас Commercial Times пише про проблеми з процесорами в деяких компаніях.

У світі стався глобальний обвал фондових ринків

Джерела видання заявили, що для підвищення стабільності NVIDIA замінила деякі схеми чипів, що призвело до двотижневої затримки виробництва. Крім того, повідомлялося про проблеми з процесорами Intel. Водночас за даними порталу, тайванська компанія TSMC, один із найбільших у світі виробників напівпровідників, не постраждала від ринкової турбулентності.

Нагадаємо, криптовалюти зазнали суттєвих втрат на тлі збільшення неприйняття ризику на світових ринках. Біткоїн знизився більш ніж на 14%, а ефір (ETH/USD) показав найзначніше падіння з 2021 року.

Фокус також писав про те, що в липні українці купили готівкову валюту на 2,356 млрд доларів, це на 281 млн дол. більше за показник червня. Загалом із початку 2024 року чиста купівля валюти населенням становила 6,355 млрд доларів. Тож підвищений попит на іноземну валюту в Україні з боку громадян залишається.

Джерело матеріала
loader