Як повідомляє кореспондент Укрінформу, підписання меморандуму відбулося в Києві.
«Ми щойно підписали меморандум про співробітництво між міністерством юстиції Японії та міністерством юстиції України, в якому передбачені напрямки нашого співробітництва. Ми щойно говорили на попередній зустрічі про наші пріоритети. Безумовним пріоритетом є ініціативи щодо підтримки боротьби з корупцією», - сказав Малюська у заяві для ЗМІ після підписання меморандуму.
Він нагадав, що на минулорічній зустрічі G7 «Японія, як господар заходу, проявила ініціативу щодо започаткування відповідної групи, яка працює над антикорупційними ініціативами».
«Це ж, відповідно, отримало підтримку від інших міністрів країн G7 на нещодавній зустрічі у Венеції. Зараз ми домовилися про двостороннє співробітництво з Японією у різних напрямках. Як я вже згадав, перше — це боротьба з корупцією. Але окрім цього так само і розбудова спроможності підсилення кадрового потенціалу міністерства юстиції, а також - двостороння підтримка у сфері правосуддя, в тому числі - у сфері виконання покарань і в інших сферах, які знаходяться в зоні пріоритету Міністерства юстиції», - розповів Малюська.
Також він подякував Японії за підтримку України та зауважив, що Міністерство юстиції Японії, на відміну від Міністерства юстиції України, "ще також має справу і займається питаннями міграції, в тому числі нашими громадянами, які були вимушені залишити Україну та переїхати в Японію в результаті повномасштабного вторгнення».
«Мої відчуття, що наша спільна робота - основна і ключова - все ще попереду. Ми домовилися про ряд спільних заходів. І тому я ще раз вдячний Японії, ключовій країні та нашому партнеру, за підтримку і економічну, і дипломатичну, і фахову в сферах, які стосуються верховенства права, правосуддя», - додав міністр юстиції України.
Міністр юстиції Японії Рюдзі Коїдзумі заявив, що його країна надаватиме Україні всебічну підтримку у боротьбі з корупцією та реалізації судової реформи.
«Зараз Україна бореться не лише із зовнішнім, а й із внутрішнім ворогом, яким є корупція. Я хочу висловити свою повагу всім, хто їй протидіє. Японія надаватиме Україні всебічну підтримку в цьому», - сказав Коїдзумі.
Він поінформував, що згідно з підписаним сьогодні меморандумом, міністерства юстиції Японії та України співпрацюватимуть у сферах права та правосуддя, реалізації судової реформи, включно з питаннями пенітенціарної системи та посилення інституційної спроможності в юридичній та адміністративній сферах.
«Ми також домовилися про обмін інформацією та подальшу співпрацю в межах Антикорупційної робочої групи для України», - зазначив очільник Мін'юсту Японії.
Як відомо, в Україну 5 серпня прибув міністр юстиції Японії Рюджі Коїдзумі.