Долар дорожчає, українці купують більше валюти: чого чекати від курсу в серпні 2024 року
Долар дорожчає, українці купують більше валюти: чого чекати від курсу в серпні 2024 року

Долар дорожчає, українці купують більше валюти: чого чекати від курсу в серпні 2024 року

Після липневого періоду укріплення курс гривні знов починає відкочуватись в бік девальвації. Тим часом попит на готівкові долари зберігається високим. Фокус дослідив, що відбуватиметься з курсом далі.

У липні українці купили готівкову валюту на 2,356 млрд доларів, це на 281 млн дол. більше показника червня, повідомили в Нацбанку. Обсяг купівлі безготівкової купівлі валюти минулого місяця 419 млн доларів. А загалом з початку 2024 року чиста купівля валюти населенням становила 6,355 млрд доларів. Тож, підвищений попит на іноземну валюту в Україні з боку громадян залишається.

Тим часом опитані Фокусом експерти не очікують стабільного укріплення курсу гривні у серпні. Нагадаємо, сьогодні, 5 серпня, офіційний курс НБУ – 41,22 грн/долар, тоді як у п'ятницю, 2 серпня, курс був на позначці 41,14 грн/дол.

Важливо Порятунок гривні. Які дива покаже валютний курс протягом серпня та чи є ризик девальвації

"Валютний ринок залишається дефіцитним", — каже Анна Золотько, директор департаменту казначейських операцій Unex Bank. На її думку, девальваційні очікування як серед бізнесу, так і серед населення залишаються посиленими. І це — ключовий чинник, що може призводити до ситуативних курсових сплесків.

"Загалом, у серпні ситуація на валютному ринку має складатися на користь гривні: очікується посилення пропозиції валюти з боку агроекспортерів, надходження фінансової допомоги від партнерів також надаватиме підтримку національній валюті. Але не слід забувати, що структурний дефіцит валюти нікуди не подівся. Додаткові ситуативні сплески попиту на валюту, як реакція на важливі події і навіть заяви, також цілком ймовірні, відтак й коливання курсу в доволі широкому діапазоні протягом місяця є абсолютно нормальними", — вважає Анна Золотько.

У липні населення продовжуало активно купувати готівкові долари
Фото: pexels.com

Тарас Лєсовий, начальник департаменту казначейства Глобус Банку, зазначає: ситуація на валютному ринку наразі збігається із "системою" валютних змін, закладених режимом "керованої гнучкості". "Коливання на валютному ринку відбуваються ледь не щодня (ринок живий і щоденні зміни є цілком очевидними). Щоденні валютні зміни майже завжди відбуваються в межах 0,2 грн (на міжбанку) та 0,3 грн (на готівковому ринку). На ринку домінують поперемінні тренди — курсові показники протягом 3-5 днів торгів можуть зростати, але потому цей тренд майже завжди змінюється на протилежний (і навпаки)", — каже експерт.

А за словами Антона Курінного, дилера департаменту глобальних ринків ОТП Банку, на початку серпня буде додаткова пропозиція валюти за рахунок податкового періоду та зарплатних виплат. Проте потім знову очікується навантаження на гривню. "Готівковий ринок рухається за міжбанком, і завдяки достатності валюти "на руках" і на ринку gap між готівкою та міжбанком не розширюється, а залишається на рівнях 30-60 копійок. Навантаження з боку карток стабільне, і його більш-менш легко прогнозувати регулятору та банкам", — каже Антон Курінний. На його думку, ближче до вересня може з’явитися додатковий сезонний попит на іноземну валюту. А поки що є очікування на валютні торги "в коридорі" 40,70-41,50 грн/дол.

Раніше Фокус писав, що українці купують валюту активно найчастіше під впливом девальваційного тренду: традиційно обсяги купівлі доларів і євро збільшуються через валютні коливання. У такий спосіб населення прагне убезпечити гривневі доходи від знецінення.

Теги за темою
Нацбанк курс валют курс долара курс гривні долар
Джерело матеріала
loader
loader