Вдвічі відрізняється: Індекс Біг-Мака показав, скільки має коштувати долар в Україні
Вдвічі відрізняється: Індекс Біг-Мака показав, скільки має коштувати долар в Україні

Вдвічі відрізняється: Індекс Біг-Мака показав, скільки має коштувати долар в Україні

У липні 2024 року гривня зберегла восьме місце з кінця у списку недооцінених валют світу. Про це свідчить оновлений Індекс Біг-Маку, який показав, що курс української валюти залишається значно нижчим, ніж має бути за паритетом купівельної спроможності.

Рейтинг опублікувало видання The Economist.

Вказано, що вартість Біг-Маку в Україні становить 118 гривень, тоді як у США цей бургер коштує 5,69 доларів. Аналіз даних показує, що гривня недооцінена на 49,5% порівняно із фактичним обмінним курсом 41,05 грн./долар. За розрахунками The Economist, курс купівельної спроможності гривні має бути на рівні 20,74 грн./долар.

У глобальному контексті найбільш недооціненими валютами світу у липні 2024 року виявилися грошові одиниці Тайваню, Індонезії, Єгипту, Індії, ПАР, Філіппін та Малайзії. Цікаво відзначити, що цей список залишається незмінним із січня 2024 року.

Вдвічі відрізняється: Індекс Біг-Мака показав, скільки має коштувати долар в Україні - Фото 1

З іншого боку, деякі валюти виявилися переоціненими щодо долара США. Найбільш переоціненою валютою є швейцарський франк (на 41,8%), за яким слідує уругвайське песо (24,3%), норвезька крона (18,9%), аргентинське песо (15,0%), євро (6,5%) ) та британський фунт (3,6%).

Вдвічі відрізняється: Індекс Біг-Мака показав, скільки має коштувати долар в Україні - Фото 2

Індекс Біг-Маку розроблений The Economist у 1986 році. Він базується на теорії паритету купівельної спроможності, яка передбачає, що валютний курс має вирівнювати вартість стандартного набору товарів та послуг у різних країнах. У разі цього індексу таким стандартним товаром є Біг-Мак.

"Индекс Биг-Мака", гривна
"Индекс Биг-Мака"
"Хвиля"

Варто зазначити, що в липні 2022 року The Economist не зміг оцінити курс гривні через тимчасове закриття ресторанів McDonald's в Україні після російського вторгнення. Однак після поступового поновлення роботи мережі в країні гривня знову з'явилася в індексі.

Цікаво, що російський рубль, як і раніше, відсутній в індексі через вихід McDonald's з російського ринку.

Теги за темою
курс гривні
Джерело матеріала
loader
loader