Time: Відносини Харріс та Зеленського напружені з початку війни
Time: Відносини Харріс та Зеленського напружені з початку війни

Time: Відносини Харріс та Зеленського напружені з початку війни

За даними статті журналу Time, відносини між віце-президентом США Камалою Гарріс та президентом України Володимиром Зеленським були напруженими з самого початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Згідно з джерелами Time, в середині лютого 2022 року, за тиждень до початку вторгнення, Гарріс зустрілася з Зеленським на щорічній конференції в Мюнхені. Її завданням було пояснити, як США мають намір реагувати на вторгнення, а також надати останні розвіддані США.

Олексій Резніков, який на той час був міністром оборони України і був присутній на зустрічі, розповів Time: "Камала Гарріс сказала, що напад неминучий". Зеленський відповів, що розуміє це, оскільки українська розвідка також має таку інформацію.

Однак, за словами Резнікова, Зеленський і Гарріс не змогли дійти згоди щодо заходів у відповідь. Президент України закликав США ввести превентивні санкції проти Росії, аргументуючи це тим, що це змусить Володимира Путіна переглянути рішення про вторгнення. Зеленський також наполягав на тому, щоб США надали Україні зброю, включаючи системи протиповітряної оборони, винищувачі та важку артилерію.

Згідно зі статтею Саймона Шустера, Гарріс відхилила обидві пропозиції. Вона пояснила, що США не можуть ввести превентивні санкції проти Росії, оскільки покарання може настати лише після злочину. Замість обіцянки відправити сучасну зброю, як стверджує Резніков, американці тиснули на Зеленського, щоб він публічно заявив про неминучість вторгнення.

Time зазначає, що позиція США на той час, визначена президентом Байденом після консультацій з радниками з національної безпеки, полягала в тому, що загроза санкцій є сильнішим стримуючим фактором для Росії, ніж їх введення, а надання сучасної зброї Києву, ймовірно, зміцнило б переконання Путіна в тому, що Україна стає клієнтською державою НАТО.

Стаття також підкреслює, що відносини між Гарріс і Зеленським ніколи не були особливо теплими. У той час як президент Байден та інші високопосадовці адміністрації відвідали Київ, щоб продемонструвати рішучість і солідарність з українцями, Гарріс не приїжджала в Україну з початку повномасштабного вторгнення.

Представник Білого дому, коментуючи ситуацію для Time, зазначив, що віце-президент Гарріс багато подорожувала у своїх зусиллях щодо згуртування європейських союзників і підтримки українців у їхній війні проти Росії. Незабаром після початку вторгнення вона відвідала Польщу та Румунію, щоб зустрітися з європейськими лідерами та військовослужбовцями США на східному фланзі НАТО.

Time також повідомляє, що в роботі з адміністрацією Зеленського президент Байден, як правило, брав на себе провідну роль, частково через його історію прямої взаємодії з Україною. Ключовими офіційними особами США, які беруть участь у реакції США на війну, були Джейк Салліван, радник Байдена з національної безпеки, Вільям Бернс, директор ЦРУ, Ентоні Блінкен, держсекретар, і Ллойд Остін, міністр оборони - всі вони здійснили кілька поїздок до Києва під час вторгнення.

У статті зазначається, що в цьому переповненому полі віце-президент Гарріс, як правило, відігравала допоміжну роль, відвідуючи саміти та інші важливі зустрічі, пов'язані з війною, коли Байден не міг бути присутнім. На Мюнхенській конференції з безпеки у 2023 році Гарріс зосередилася на військових злочинах, скоєних російськими військами в Україні.

Time також згадує про недавній мирний саміт, організований Україною у Швейцарії на початку цього літа. Байден відмовився бути присутнім, посилаючись на необхідність провести збір коштів у Голлівуді. Зеленський відреагував на цю відмову, публічно розкритикувавши президента США, заявивши, що Путін буде "аплодувати" рішенню Байдена не приїжджати.

Коли Гарріс прибула замість нього, її зустріч із Зеленським, за даними Time, була позначена тією ж формальністю, що й їхні попередні зустрічі. Зеленський зачитав підготовлену заяву, подякувавши президенту Байдену та Конгресу США за їхню підтримку. Гарріс зазначила, що це була її шоста зустріч з президентом України з початку повномасштабної війни. "Не остання", - з посмішкою відповів Зеленський. "І сподіваюся, у кращі часи", - сказала Гарріс.

Теги за темою
Володимир Зеленський Джо Байден
Джерело матеріала
loader
loader