На думку правозахисників, це є можливою ознакою, що обмін ув'язненими із Заходом може бути близьким.
Хоча в Росії прийнято переміщати ув'язнених до інших місць позбавлення волі, не повідомляючи про це їхнім родичам та адвокатам, кількість ув'язнених, переведених до інших місць за останні дні, — щонайменше сім осіб — і схожість їх анкет є вкрай незвичайними.
У Росії за ґратами знаходиться безліч інших громадян США , включаючи Пола Уїлана, колишнього морського піхотинця, засудженого за шпигунство, який він заперечував, і Марка Фогеля, засудженого за звинуваченням у торгівлі наркотиками.
Тим часом у Білорусі президент Лукшенко, близький союзник Путіна, помилував Ріко Крігера, громадянина Німеччини, засудженого до смерті за звинуваченням у тероризмі, знову ж таки з незвичайною поспішністю та висвітленням у державних ЗМІ.
Серед тих, кого Москва хотіла б отримати назад за будь-якого обміну із Заходом, — Вадим Красіков, росіянин, який відбуває в Німеччині довічне ув'язнення за вбивство, — обмін, який вимагатиме від Берліна отримати замість когось на кшталт Крігера.
США також утримують як мінімум двох російських громадян, Володимира Дунаєва та Романа Селезньова, засуджених за серйозними звинуваченнями у кіберзлочинах, які можуть брати участь в обміні.
"Схоже, ми стоїмо на порозі дуже масштабного обміну з американцями (і не лише з американцями)", - наголошує старший науковий співробітник Російсько-Євразійського центру Карнегі Тетяна Станова.
«Президенту США Джо Байдену слід гідно завершити свій термін. Путін також був зацікавлений в угоді до виборів, оскільки після виборів вся надзвичайно складна копітка підготовча робота, в якій беруть участь кілька держав, може бути похована», — вважає Станова.
Джерело: reuters .
Останні новини:
Замах на Трампа на передвиборному мітингу: що відомо про підозрюваного, подробиці інциденту.
Як виборча кампанія, Трампа розкриває його диктаторські наміри: у чому головна небезпека для демократів.
Байден переживає критичний момент: демократи посилили заклики відмовитись від виборів.