![Електронний та паперовий військово-обліковий документ: Міноборони пояснило, чи є різниця](https://thumbor.my.ua/Mnqn-nDMXtfL3sA18JERP8c94UA=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F28%2F82ffe28ed39d0d48ef8d2b7d89f79e7b.jpg)
Електронний та паперовий військово-обліковий документ: Міноборони пояснило, чи є різниця
Електронний військово-обліковий документ має таку ж юридичну силу, як і паперовий. Про це йдеться у роз’ясненні Директорату цифрової трансформації у сфері оборони Міністерства оборони України.
«Наявність в особи військово-облікового документа в електронній формі, зокрема, у відповідному застосунку мобільного телефону, або у вигляді роздрукованого військово-облікового документу з QR кодом, є рівнозначним військово-обліковому документу у паперовій формі, оскільки усі вони мають однакову юридичну силу», – зазначили у Міноборони.
Там додали, що військово-обліковий документ в електронній формі дозволяє уповноваженим працівникам ТЦК, Національної поліції, Держприкордонслужби зчитувати його за допомогою будь-яких засобів (телефони, планшети), на яких може бути встановлений застосунок «Резерв+» та які мають камеру.
Крім того, роботодавці при формуванні списків військовозобов'язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час також можуть використовувати військово-облікові документи працівників у електронній формі.
Для цього військовозобов’язаний може надавати роботодавцю свій військово-обліковий документ як у паперовій, так і в електронній формі (у тому числі роздрукований).
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)