У кіберполіції розширили перелік порад щодо кіберзахисту для військових
У кіберполіції розширили перелік порад щодо кіберзахисту для військових

У кіберполіції розширили перелік порад щодо кіберзахисту для військових

Кіберполіція радить українським військовим застосовувати для безпечної комунікації зашифровані месенджери й регулярно оновлювати програмне забезпечення на своїх пристроях.

Про це у Телеграмі поінформувала пресслужба Департаменту кіберполіції Нацполіції України, оприлюднивши список основних рекомендацій для військовослужбовців у питаннях кібербезпеки, передає Укрінформ.

"Використовуйте зашифровані месенджери, такі як Signal, для безпечної комунікації; регулярно оновлюйте програмне забезпечення на своїх пристроях, щоб уникнути вразливостей. Уникайте використання небезпечних месенджерів, які можуть бути перехоплені ворогом; завжди перевіряйте налаштування конфіденційності у використовуваних додатках", - йдеться у рекомендаціях.

Окрім цього, правоохоронці радять українським військовослужбовцям не відкривати підозрілі посилання, отримані через електронну пошту або соцмережі, і завжди перевіряти джерело повідомлення перед тим, як клікнути на посилання.

У НПУ звернули увагу на те, що підозрілі посилання можуть вести до фішингових сайтів, які викрадають особисті дані громадян та інформацію про банківські рахунки.

"Відкриття таких (підозрілих - ред.) посилань може призвести до встановлення шкідливого програмного забезпечення на ваш пристрій, що відслідковуватиме вашу діяльність і передаватиме її ворогу", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що військовим варто вимикати геолокацію, бо геолокаційні дані можуть бути використані ворогом для визначення точного місця перебування військового, а публікація фото чи відео з увімкненою геолокацією може випадково видати позиції військовослужбовців, що створює небезпеку для всього підрозділу.

"Встановлення невідомих або неперевірених програм (на робочі комп’ютери та телефони - ред.) може призвести до витоку конфіденційної інформації. Шкідливі програми можуть отримати доступ до ваших паролів, контактів та інших важливих даних, що може бути використано ворогом для подальших кібератак або нанесення ударів", - наголосили в кіберполіції

Кіберполіція та Сили ТРО ЗСУ застерігають українських військовослужбовців від фішингових атак та інших форм кіберзагроз.

"Ворог може використовувати різноманітні методи соціальної інженерії, у тому числі й діпфейки, для отримання доступу до конфіденційної інформації", - попереджають правоохоронці.

У кіберполіції радять військовим для уникнення таких загроз не передавати стороннім особам та не вводити у різноманітних анкетах низку даних: тризначний номер на звороті банківської картки (CVV/CVC-код); пін-код від картки; логін і пароль для входу в інтернет-банкінг; коди і одноразові паролі від банку та мобільних операторів; будь-які дані, що стосуються місцеперебування їхнього підрозділу, зокрема чисельність особового складу, кількість та види озброєння тощо.

Як повідомляв Укрінформ, у кіберполіції заявили, що військовим варто взагалі вимкнути засоби геолокації на своїх пристроях та мінімізувати послуговування месенджерами та соцмережами для переписок між собою.

У кіберполіції зазначили, що військовим варто мінімізувати публікацію тих чи інших фото, які зокрема стосуються саме військової тематики. "Це і про налаштування приватності месенджерів, про закриття свого мобільного номеру. І не варто пересилати будь-які персональні дані тощо", - заявили в установі.

Теги за темою
Інтернет
Джерело матеріала
loader
loader