За словами Іраклія Кобахідзе, результат конфлікту між Україною і Росією не залежатиме від того, хто саме прийде до влади в США — "демократ" чи "республіканець". Різниця лише в тому, скільки триватиме війна.
Війна в Україні закінчиться вже у 2025 році. Цей результат не залежатиме від того, хто прийде до влади в Сполучених Штатах Америки. Про це заявив прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе в ефірі телеканала Imedi.
За його словами, Сполучені Штати є стратегічним партнером Грузії і відносини між країнами мають пройти перезавантаження. Відбутися це може вже наступного року.
Глава грузинського уряду згадав і вибори, які відбудуться вже в листопаді поточного року. Тбілісі поважатиме будь-який вибір Вашингтона і готовий співпрацювати з будь-якою адміністрацією Білого дому, яка незабаром сформується. Різниця лише в тому, закінчиться війна раніше чи пізніше.
"У будь-якому разі, я думаю, що війна закінчиться наступного року, буде це та, чи інша адміністрація, і саме після війни буде легше перезавантажити стосунки з будь-якою адміністрацією, чи то "демократ", чи то "республіканець". США — наш стратегічний партнер, і ми перебуваємо в режимі очікування. Головне, що ми бачимо наступні кроки. Якщо будуть зустрічні кроки, то, звичайно, ніщо не завадить відновити відносини", — заявив Іраклій Кобахідзе.
Пізніше прем'єр-міністр Грузії ще раз наголосив, що війна в Україні нібито точно закінчиться наступного року, і у Тбілісі у зв'язку з цим є певний оптимізм. Це дасть йому змогу швидше налагодити відносини з Вашингтоном і знову пануватиме мир.
Також це зіграє позитивну роль у питанні членства в Європейському союзі, адже загальна картина в регіоні налагодиться. В іншому випадку, якщо бойові дії затягнуться ще на рік, то це буде катастрофою.
"Це буде така велика біда для всього регіону, не тільки для України, конкретно для країни, яка сьогодні перебуває у стані війни. Це буде така велика біда для всього регіону, що відкриття переговорів уже не буде взагалі актуальною темою, тому що все переплетено і пов'язано. Вкрай важливо, щоб війна в Україні закінчилася якомога швидше", — підсумував Іраклій Кобахідзе.
Нагадаємо, 30 липня повідомлялося, що президент Фінляндії Александр Стубб назвав чотири складові початку мирних переговорів України з РФ. За його словами, питання виходу Росії з окупованих територій нібито не може бути висунуте як передумова для можливих перемовин, хоч він і є союзником Києва.