Останніми роками моторизовані валізи, схожі на самокати, але такі, що працюють від літій-іонних акумуляторів, стали більш поширеними серед мандрівників по всьому світу.
Згідно з японським законодавством, пасажирам моторизованих валіз, популярних у деяких регіонах Азії, необхідно мати засоби безпеки та водійські права. Про це пише The Guardian.
За даними агентства Kyodo, два великих японських аеропорти вже попросили мандрівників не їздити на моторизованих валізах територією своїх об'єктів, а поліція закликає вітчизняних ритейлерів попереджати покупців про суворі закони щодо їхнього використання.
Останніми роками моторизовані валізи, схожі на самокати, але такі, що працюють від літій-іонних акумуляторів, стали більш поширеними серед мандрівників. Вони також припали до смаку багатьом знаменитостям таким, як Періс Гілтон і Шилпа Шетті.
За даними Kyodo, Японія наразі класифікує електричні валізи, популярні в інших країнах Азії, як моторизовані транспортні засоби, які можна використовувати на дорогах тільки за наявності необхідного обладнання безпеки та водійського посвідчення.
Видання зазначає, що в червні китаянку віком 30 років, яка навчається в Японії, передали до прокуратури за водіння без прав після того, як 31 березня вона нібито каталася на триколісній валізі тротуаром в Осаці. Згідно з японськими правилами дорожнього руху, валіза жінки, яка може розвивати швидкість до 13 км на годину, належить до категорії "велосипедів з мотором", як і деякі мопеди.
У червні поліція знову звернулася до громадськості з роз'ясненням, що для перевезення такого мобільного багажу потрібні ліцензії.
Останнім часом Японія насилу справляється з новими видами транспорту. За даними Національного поліцейського агентства, кількість порушень правил дорожнього руху за участю електричних скутерів зросла вчетверо за шість місяців після того, як у липні 2023 року було знято обмеження. Послаблені правила дають змогу людям старше 16 років їздити на них без водійських прав, і тепер вони стали звичайним явищем у великих містах, таких як Токіо.
Раніше Фокус повідомляв, що жінка стверджує, що рак повернувся після того, як їй заборонили взяти в політ собаку. Оксана Кірітченко заявила, що її здоров'я погіршилося після того, як вона та її літній чоловік зазнали незрозумілого рівня жорстокого приниження і глузувань з боку члена екіпажу.
Також стало відомо, що турист зник після низки невдалих подій і знайшовся через 12 днів. Бен Росс вирушив на популярний європейський курорт, щоб зробити перерву від вивчення права. Під час відпочинку він перестав виходити на зв'язок після пограбування будинку і сварки з сусідами.