РФ зазнала одних із найсерйозніших втрат у зарубіжних операціях за участю ПВК, — ЗМІ
РФ зазнала одних із найсерйозніших втрат у зарубіжних операціях за участю ПВК, — ЗМІ

РФ зазнала одних із найсерйозніших втрат у зарубіжних операціях за участю ПВК, — ЗМІ

За словами журналістів, російські сили перебувають у Малі щонайменше з 2021 року. Створений після смерті Пригожина Африканський корпус підпорядковується заступнику міністра оборони Юнус-Беку Євкурову.

Росія зазнала серйозних втрат в іноземних операціях за участю приватних військових компаній, якщо не брати до уваги Україну. Про це пише російське "Агентство. Новости".

Повідомляється, що російські ЗМІ 29 липня підтвердили розгром загону найманців під час бойового зіткнення з туарегами, які борються за відокремлення від Малі області на півночі країни і створення держави Азавад. Незважаючи на те, що це подають виключно як операцію "ПВК Вагнера", структури РФ у Малі курирує Міноборони Росії.

Важливо Загибель загону ПВК "Вагнер" у Малі: що відомо про провал операції російських найманців (фото)

Як розповіли в "ПВК Вагнер", найманці загинули після того, як піщана буря дозволила туарегам збільшити своє угруповання до 1000 осіб. Бій вівся в місцевості Тінзаутен на кордоні Малі та Алжиру.

Щоправда, як повідомляється, із "заяви" не зрозуміло, скільки людей загинуло з російського боку.

Координаційна рада руху Азавада повідомила про десятки вбитих, зокрема найманців "ПВК Вагнер", про знищення та захоплення кількох бронемашин і збитий вертоліт.

При цьому Збройні сили Малі повідомили про двох загиблих і 10 поранених. За інформацією BBC, загинули щонайменше 82 "вагненрівці". Telegram-канал "Рибарь", який пов'язують із Міноборони РФ, написав, що загалом у колоні "налічували від сили сім десятків військовослужбовців", а кількість втрат "навряд чи перевищує пару десятків".

Повідомляють, що серед загиблих адміністратор каналу Grey Zone Микита Федянін. Також, як припускають, на полі бою був Антон Єлізаров із позивним "Лотос", якого вважають одним із наступників загиблого Євгена Пригожина. Щоправда, блогер Борис Рожин (канал Colonelcassad) повідомив, що Єлізарова взяли в полон, але його обміняли.

Журналіст центру "Досьє" Денис Коротков, який багато років пише про "ПВК Вагнера", вважає, що поки що не зрозуміло, що сталося в Малі.

"Те, що сьогодні вивалила вкотре "Розвантаження Вагнера" всерйоз сприймати не можна. Тим більше за відсутності важкого озброєння, якого, судячи з кадрів, не було ні в однієї, ні в іншої сторони", — заявив він.

Крім того, невідомо хто планував і керував операцією в Малі.

"Коли, з одного боку, Африканський корпус, яким опікується Міністерство оборони, займається африканськими проєктами, з іншого боку, ми чуємо, що там командував нібито пан Єлізаров, він же "Лотос", який пішов під дах Росгвардії, то стає вже занадто багато суб'єктів управління", — сказав він в ефірі The Breakfast Show.

За словами журналістів, російські сили присутні в Малі щонайменше з 2021 року. Створений після смерті Пригожина Африканський корпус підпорядковується заступнику міністра оборони Юнус-Беку Євкурову.

Нагадаємо, у ГУР відповіли,чи допомагали повстанцям-туарегам. У розвідці вважають спецоперацію туарегів дуже успішною, і що вона матиме негативні наслідки для всієї Росії, а також те, що "продовження буде".

Теги за темою
Росія
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader