Президент США Джо Байден номінував генерал-майора Кертіса Баззарда опікуватися координацією допомоги Україні від союзників, повідомили у Пентагоні. Баззард ймовірно очолить підрозділ НАТО, що базуватиметься у німецькому Вісбадені, як було анонсовано на вашингтонському саміті НАТО.
Кандидатуру очільника вісбаденського центру повинен затвердити Сенат США. У Вісбадені працюватимуть кілька сотень військових, що входять до групи сприяння безпеці України, інформує видання Stars and Stripes.
За інформацією Міністерства оборони США, група сприяння безпеці України діятиме у рамках операції “Атлантична рішучість”. Баззард, випускник Військової академії США, наразі керує Центром передового досвіду армії США у Форт-Мур, штат Джорджія, одній з найбільших військових баз у США.
Як повідомляв Голос Америки, НАТО узгодило новий план із координації військової допомоги Україні, згідно з яким альянс створює нове командування у Вісбадені, що в Німеччині.
Це має на меті допомогти координувати та планувати допомогу Україні, навчання та ремонт військового обладнання, заявив раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
11 липня він повідомив, що сюзники домовились розпочати ініціативу НАТО з безпекової допомоги та навчання з командуванням в Німеччині, логістичними центрами на сході альянсу і штатом із близько 600 службовців. За словами Столтенберга, НАТО координуватиме навчання українських сил на об'єктах в країнах-союзницях, плануватиме і координуватиме надання пожертв, управління та передачу і ремонт обладнання та надаватиме підтримку довгостроковому розвиткові українських сил.
Stars and Stripes, посилаючись на власні джерела, інформує, що Група сприяння безпеці в Україні, відома як SAG-U, перебуває під американським командуванням з моменту її створення в 2022 році, а надалі НАТО візьме на себе роль координації надання більшої частини міжнародної допомоги у сфері безпеки. “Місія, яка буде відома як “Допомога з безпеки та підготовки України” триватиме у Вісбадені та залучатиме близько 700 осіб”, – пише видання.
Раніше ЗМІ цитували Кертіса Баззарда у контексті розробки роботизованих бойових машин RCV. Так, за інформацією Forbes, метою цієї програми є інтеграція людини та машини у такий спосіб, щоб роботи могли виконувати початковий контакт з противником і знімати ризик з військ. Баззард бачив ці засоби як спосіб збирання розвідданих, спостереження, виявлення хімічної та біологічної зброї, а також прориву на полі бою.