Росія поступово залишається без літаків: авіаквитки в РФ стали ще дорожчими
Росія поступово залишається без літаків: авіаквитки в РФ стали ще дорожчими

Росія поступово залишається без літаків: авіаквитки в РФ стали ще дорожчими

Кількість придатних до польотів літаків у найбільших російських авіакомпаніях знизилася на 3% до 693 одиниць через профіцит флоту та проблеми з подвійною реєстрацією. Це, а також подорожчання запчастин призвело до значного зростання вартості авіаперевезень у Росії.

Про це повідомляють росЗМІ. Згідно з останніми даними, кількість пасажирських літаків із чинним сертифікатом льотної придатності в парках 13 найбільших російських авіакомпаній з кінця жовтня до 26 червня знизилася на 3% до 693 повітряних суден. Ці дані наводяться у переліку експлуатантів, допущених до комерційних перевезень, який веде Росавіація.

Найбільше літаків вибуло з експлуатації у авіакомпанії "Росія", яка входить до групи "Аерофлот" – 12 суден. Загалом у парку цієї авіакомпанії зараз числиться 124 літаки. По п'ять повітряних суден вибуло у S7 та "Ямала", ще по два – у "Ютейр" та "Аерофлоту".

У деяких компаній кількість "літаків, що літають" за звітний період зросла. Наприклад, Red Wings повернула в експлуатацію три відновлені Ту-204/214 і один Superjet 100.

Простій літаків експерти пояснюють профіцитом флоту, що склався у російських авіакомпаній, а також збереженням подвійної реєстрації частини повітряних суден, що не дозволяє їм здійснювати польоти за кордон. Це обмеження значно впливає на можливості авіакомпаній використовувати свій флот ефективно.

Російські авіаперевізники в умовах профіциту парку намагаються заощаджувати ресурс техніки. Проте авіаперельоти по Росії стали дорожчими на 31% у першому півріччі 2024 року через подорожчання запчастин для імпортних літаків. Це додатково ускладнює ситуацію, оскільки зростання цін робить авіаперевезення менш доступними для пасажирів.

Раніше сенатор Олексій Синіцин заявив, що росіяни не помічають, що авіаперевезення стали доступнішими, хоча це доручення президента з послання до Федеральних зборів почало виконуватися. Проте дані Росстату свідчать про зворотне, що викликає сумніви щодо ефективності виконання урядових ініціатив у сфері авіації.

Джерело матеріала
loader
loader