Олівер Рассел і його кохана Гелена Томашевська планують збудувати на острові колибу і сауну з сучасними зручностями.
24-річний студент коледжу Олівер Рассел з Фінляндії купив приватний острів, назва якого не повідомляється з міркувань конфіденційності, у березні цього року. Хлопець, який наполовину американець, наполовину фін, планує побудувати на цій ділянці котедж і сауну. Про це пише Bussines Insider.
Коли Олівер Рассел уперше побачив острів, він був покритий білим снігом. Закутавшись у товсті плащі, він і його дівчина подолали 150 футів (45 метрів) замерзлим озером, щоб дістатися до незаселеної ділянки суші — одного з більш ніж 178 000 островів у Фінляндії.
Хлопець зрозумів, що вони дісталися твердої землі, коли сніг став відчутно твердішим. Він і його подруга — 20-річна Хелена Томашевська — знайшли відносно рівне місце, розташоване серед 2,5 акри пагорбів і дерев. Пара розпалила невелике багаття і приготувала сосиски, які вони взяли з собою в тригодинну поїздку з Гельсінкі. Пара була вражена спокоєм цього місця.
"Мир і спокій", — зазначив Рассел.
Острів, виставлений на продаж за 36 000 доларів, став для молодого хлопця можливістю здійснити мрію дитинства — мати місце для літнього відпочинку у Фінляндії. За словами Рассела, агент з нерухомості сказав йому, що на невеликий шматок суші не ступала нога людини вже десять років. У березні пропозицію Рассела в розмірі 30 500 доларів, було прийнято. Хлопець був здивований, вся нерухомість йому дісталася дешевше деяких машин.
Більшість друзів і родичів студента вважали його ідею побудувати на острові хатину "божевільною". Рассел купив острів із наміром побудувати на ньому будинок і сауну разом із Томашевською.
Видання зазначає, що у Фінляндії на кожних двох осіб припадає приблизно одна сауна. Зазвичай вони мають вигляд дерев'яних хатин, опалювальних дровами або електрикою до температури 212 градусів за Фаренгейтом. Це стало амбітним проектом з огляду на те, що у пари, яка познайомилася, бо вони обидва є студентами університету в Гельсінкі, немає досвіду будівництва.
"Меблі з Ікеї — це найбільше, що я робив", — пожартував Рассел.
Після перегляду відеороликів на YouTube про життя в автономному режимі та будівництво хатин Рассел і Томашевська сказали, що вони впевнені в тому, що зможуть втілити свій задум у життя. Але не всі були так само натхнені, як вони.
"Більшість людей говорили: "Що ви робите? Навіщо ви це робите? Це здається якимось божевіллям. Але я відчуваю, що мені пощастило. Для свого віку я перебуваю в дуже хорошому становищі, і мені захотілося спробувати зробити щось ризиковане", — пояснив Рассел.
Купівля приватного острова не була чимось, що Рассел зробив "ні з того ні з сього". Хоча хлопець виріс в основному в Лагуна-Біч, штат Каліфорнія (США), більшу частину літа він проводив у Фінляндії, спілкуючись із родичами по материнській лінії. Подорослішавши, він побачив, що більшість фінів або володіють, або знають когось, хто володіє місцем відпочинку біля озера, де в теплі місяці прийнято проводити тижні за риболовлею, катанням на байдарках і плаванням.
Рассел знав із власного досвіду, що острови у Фінляндії користуються меншим попитом, ніж нерухомість на материку, тому що до них складніше дістатися. Він зміг купити острів у такому юному віці завдяки вдалому збігу фінансових обставин. Рассел заробив 80 000 доларів, продавши свою квартиру в Колорадо, які він використав для купівлі острова.
У липні Рассел і Томашевська поставили великий намет у формі дзвона, в якому є ліжко, стіл і стільці. У ньому достатньо місця для їхнього одягу, їжі та інших речей. Припаси на острів вони доставляють на невеликому човні. Далі в їхніх планах — будівництво плавучого дока, який дасть їм змогу залишатися на острові на триваліший час і перевозити більше обладнання.
Цієї зими вони планують зрубати дерева, щоб наступного літа використовувати деревину для будівництва сауни. Її площа становитиме трохи більше 100 квадратних футів, і вона буде розташована недалеко від берегової лінії, щоб було зручно зануритися в холодну воду.
Рассел зазначив, що у Фінляндії змінюються закони, що стосуються дозволів на будівництво, що дасть змогу спростити процес.
"Якщо будівля не перевищує 30 метрів у квадраті, то при дотриманні всіх правил і норм, що стосуються берегової лінії та будівельних норм, вам не потрібно отримувати дозвіл", — сказав він.
Щойно сауна буде готова, вони почнуть будівництво сільського будиночка з сучасними зручностями. Хлопець додав, що планує додати сучасні зручності, як-от водопровід та електричну систему на сонячних батареях.
Раніше Фокус повідомляв, що один із найвіддаленіших у світі готелів розташований на вершині гори. Для заселення в Margherita Hut, відважні відвідувачі повинні не боятися висоти і бути у відмінній фізичній формі, щоб витримати важкий п'ятигодинний похід.