Політв’язня Салієва відправили відбувати покарання у більш суворих умовах
Політв’язня Салієва відправили відбувати покарання у більш суворих умовах

Політв’язня Салієва відправили відбувати покарання у більш суворих умовах

Кримського політв'язня, громадянського журналіста Сейрана Салієва перевели в так звані суворі умови відбування покарання через нібито злісне порушення встановленого порядку у виправній колонії №4 Тульської області (РФ).

Про це повідомила у Фейсбуці правозахисниця, дружина бранця Кремля Муміне Салієва, передає Укрінформ.

Вона розповіла, що зв’язку з чоловіком не було з кінця червня нинішнього року: за тюремним зв’язком “Зонателеком” він не телефонував, на її листи відповіді не надходили.

Жінка неодноразово писала звернення до керівництва колонії, й лише 24 липня отримала відповідь про те, що 20 червня Сейран Салієв “допустив злісне порушення встановленого порядку відбування покарання”, у зв’язку з чим рішенням комісії установи його відправили в суворі умови відбування покарання.

У коментарі ZMINA Муміне розповіла, що з початку року її чоловіка кілька разів відправляли до штрафного ізолятора (ШІЗО). Щоразу він відбував там по 15 діб за “порушення форми одягу”. Кількаразове відправлення до ШІЗО - й людину вже вважають “злісним порушником” у колонії, пояснила вона. Після цього Сейрана відправили в суворіші умови відбування покарання.

За словами Салієвої, тримання в таких умовах може тривати до дев’яти місяців. Після цього людину, якщо вона не скоїла інших порушень, можуть повернути до звичайного барака. Теоретично звільнити із СУС (строгие условия содержания - рос.) можуть і раніше, але, як показує практика, зазвичай в ув’язненого “знаходять” інші порушення. Після СУС політв’язнів часто відправляють до так званих приміщень камерного типу або єдиного приміщення камерного типу, розповіла вона. Також людині, яку утримують в СУС, мінімізують комунікації із рідними.

Салієва заявила, що розцінює дії пенітенціарної установи як тиск на її чоловіка і звертатиметься до судових і державних органів, а також до інституцій з прав людини та громадських комісій.

Жінка закликала журналістів надавати розголосу ситуації, що склалася, а також звернулася до суспільства по юридичну та громадську підтримку.

Як повідомлялося, у жовтні 2017 року силовики РФ заарештували шістьох жителів Бахчисарая, серед яких був і громадянський журналіст, філолог Сейран Салієв. Їм інкримінували участь у забороненій в РФ та окупованому Криму організації «Хізб ут-Тахрір».

У вересні 2020 року суд Ростова-на-Дону засудив затриманих терміном від 13 до 19 років колонії суворого режиму. Сейран Салієв отримав 16 років позбавлення волі.

Раніше Укрінформ повідомляв, що кримському політв'язню Салієву в Росії відмовили у переведенні у колонію ближче до дому.

Фото: Антон Наумлюк, Радіо Свобода

Теги за темою
Крим Суд
Джерело матеріала
loader
loader