
СНІД торік щохвилини забирав одне життя, ВІЛ мали майже 40 мільйонів людей - ООН
Про це йдеться в новій доповіді ООН, повідомляє АР, передає Укрінформ.
Попри те, що в боротьбі з глобальною пандемією СНІДу досягнуто певних успіхів, прогрес все ж сповільнився, фінансування скорочується, а кількість нових випадків інфікування зростає на Близькому Сході і в Північній Африці, у Східній Європі та Центральній Азії, а також у Латинській Америці.
У 2023 році від хвороб, пов'язаних зі СНІДом, померло близько 630 000 людей. Це значно менше, ніж 2,1 мільйона смертей у 2004 році. Проте остання цифра більш ніж удвічі перевищує цільовий показник на 2025 рік - менш ніж 250 000 смертей, згідно з доповіддю UNAIDS, агентства ООН, яке очолює глобальні зусилля з припинення пандемії.
Частка нових випадків інфікування у світі серед маргіналізованих спільнот, які стикаються зі стигматизацією та дискримінацією - секс-працівників, чоловіків, які мають секс з чоловіками, та людей, які вживають ін'єкційні наркотики, також зросла до 55% у 2023 році з 45% у 2010 році, йдеться у звіті.
Минулого року серед 39,9 млн людей у світі, які живуть з ВІЛ, 86% знали, що вони інфіковані, 77% отримували доступ до лікування, а у 72% вірус був пригнічений.
Як повідомляв Укрінформ, берлінська клініка «Шаріте» повідомила проуспішне лікування другого пацієнта від ВІЛ-інфекції.

Росія рідко віддає Україні справді депортованих та примусово переміщених дітей, щоб ті не свідчили у МКС — експертка

Відстрочка чи відтермінування: яка різниця між цими словами

Побачив пару очей: чоловік знайшов в ящику для взуття живий сюрприз

Мобілізація в Україні: що буде з бронюванням, якщо є неточності у "Резерв+"

«Дуже сильні психологічні проблеми». Що показало дослідження, проведене в українських школах за кордоном

На служителів детектора брехні впала тінь фальсифікацій. Що таке «чорний» ринок поліграфологічних послуг і хто його формує?
