Німеччина і Британія домовилися про тіснішу координацію військової допомоги Україні
Німеччина і Британія домовилися про тіснішу координацію військової допомоги Україні

Німеччина і Британія домовилися про тіснішу координацію військової допомоги Україні

Німеччина та Велика Британія домовилися поглиблювати співпрацю в оборонній і оборонно-промисловій сферах, зокрема для покращення допомоги Україні.

Про це заявив міністр оборони ФРН Борис Пісторіус на спільній з британським колегою Джоном Гілі пресконференції після переговорів у Берліні, повідомляє кореспондентка Укрінформу.

«Ми хочемо і мусимо співпрацювати ще тісніше, хочемо поставити наші відносини на новий фундамент», - зазначив Пісторіус.

За його словами, з цією метою міністри підписали Спільну оборонну декларацію, в якій закріплена готовність до тіснішої співпраці. У документі йдеться, зокрема, про зміцнення ОПК у країнах та тіснішу співпрацю у розробці, виробництві та закупівлі зброї та боєприпасів, а також про єдині стандарти систем озброєння та боєприпасів.

«Це один із уроків, які ми маємо винести з війни, яку Росія веде проти України, та нашого досвіду постачання Україні боєприпасів», - наголосив Пісторіус.

Він підкреслив необхідність тісніше координувати допомогу Україні з боку ФРН і Великої Британії, які є одними з найбільших постачальників зброї Києву в Європі. Міністр нагадав, що країни спільно працюють, зокрема, у межах «Коаліції дронів».

Як успішні приклади попередньої співпраці в галузі оборонної промисловості німецький міністр назвав такі спільні проєкти, як виробництво винищувачів Eurofighter (Typhoon), літаків А400М, бронетранспортерів Boxer тощо.

Крім того, Пісторіус зазначив, що заступниками керівника Центру НАТО з допомоги Україні у Вісбадені будуть німецький і британський генерал.

Міністр оборони Великої Британії Гілі прибув з візитом до Берліна через 19 днів після призначення на посаду.

Як повідомлялось, нове командування Україна-НАТО (центру з координації поставок озброєнь і тренувань Збройних сил України (Nato Security Assistance and Training for Ukraine) у німецькому Вісбадені офіційно розпочало роботу 12 липня.

Фото: Verteidigungsministerium, X

Теги за темою
Україна війна Німеччина допомога
Джерело матеріала
loader
loader