![Єврокомісія отримала скаргу від Угорщини і Словаччини на санкції України проти «Лукойла»](https://thumbor.my.ua/HPp-L2ZkK3U-Xman43LNf6F_Xhg=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F9ab0037d8bc55d29d661b73ab02f28a0.jpg)
Єврокомісія отримала скаргу від Угорщини і Словаччини на санкції України проти «Лукойла»
Наразі Єврокомісія не бачить негайних загроз для безпеки постачання нафти до ЄС, заявив під час брифінгу в Брюсселі речник Європейської комісії з питань сільського господарства й торгівлі Олаф Гілл, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ми можемо підтвердити, що вчора виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс отримав лист від міністрів закордонних справ Угорщини і Словаччини щодо негативного впливу рішення України зупинити постачання від компанії «Лукойл» через нафтопровід «Дружба». Ми наразі вивчаємо зміст цього листа і збираємо більше інформації до прийняття рішення. На цей момент немає негайного шкідливого впливу від цього розвитку на безпеку постачання нафти до ЄС», - заявив речник.
Він зауважив, що Єврокомісія продовжує проводити уважний моніторинг ситуації в межах Координаційної групи з нафти і перебуває у тісному контакті як з владою Угорщини і Словаччини, так і з урядом України.
«Єврокомісія готова допомогти країнам-членам у пошуку рішення разом з Україною<…> Хочу зазначити, що у такого роду процедурах лише Європейський Союз, а не окремі країни члени, тобто лише Європейський Союз, який представлений Європейською комісією, може ініціювати будь-які подальші дії або процедури. Наразі ми вивчаємо зміст цього листа, з’ясовуємо деталі щодо дій України і після цього будемо приймати рішення, які кроки здійснювати далі», - сказав Гілл.
Він повідомив, що Словаччина і Угорщина запросили Єврокомісію провести зустріч Комітету з торговельної політики, і така зустріч відбудеться цієї середи. Це надасть можливість подальшого обговорення цієї справи, а також для отримання ширшої інформації з метою оцінки фактів, перш ніж Єврокомісія ініціюватиме подальші дії.
Як повідомлялося, Словаччина та Угорщина заявили, що припинили отримувати нафту від свого ключового постачальника «Лукойл» після того, як у червні Україна запровадила заборону на транзит ресурсів російської енергетичної компанії через свою територію.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)