США отримали новий великий ринок у Європі, оскільки вони обміняли російський газ на американські постачання.
Деякі європейці навіть почали турбуватися, що обмінюють надмірну залежність від Росії на надмірну залежність від Америки, що може дорого обійтися.
Однак тепер Європа готується повністю відмовитися від газової звички, прагнучи скоротити викиди, що спричиняють потепління планети.
Попит на газ падає, компанії не підписують довгострокові газові контракти, а енергія, що відновлюється, зростає. Тим часом політики все більше прагнуть контролювати власні постачання енергії.
План Трампа заснований на ставці на те, що США зможуть отримати вигоду із зовнішнього попиту , якщо скасують зелене законодавство, значно розширять шельфове буріння та скасують запроваджений Джо Байденом мораторій на видачу дозволів на експорт нового зрідженого природного газу (ЗПГ).
Видобуток нафти і газу в США вже досяг історичного максимуму і наймає на 10 відсотків більше персоналу. І найближчими роками експорт ЗПГ все одно зростатиме, навіть якщо не буде видано нових дозволів.
Декілька країн ЄС планують протягом наступного десятиліття поступово відмовитися від викопного газу, що дозволить досягти мети кліматичної нейтральності до 2050 року.
Поки демократи та республіканці сперечаються про те, чи слід продовжувати розширення галузі викопного палива, американські компанії вже планують відхід від Європи.
Одним із недоліків скорочення попиту на газ у Європі та пов'язаного з цим зростання цін став різкий спад в енергоємних галузях.
"У Європі є великий потенціал для відродження промисловості, який пов'язаний зі збільшенням постачання газу", - сказав він.
Однак, за словами європейського енергетичного аналітика Захмана, рішення залежить від того, якою Європа вийде з енергетичної кризи.
«Але зростає тиск із метою створення на їхньому місці робочих місць для кваліфікованих фахівців. Зрештою, якщо Європа не видобуватиме стільки природного газу самостійно і буде змушена ввозити його через Атлантику, може настати момент, коли вона в будь-якому разі відчує себе не дуже розумно, створюючи тут такі газоємні галузі, як виробництво добрив».
Джерело: politico.
Читайте також:
Замах на Трампа на передвиборному мітингу: що відомо про підозрюваного, подробиці інциденту.
Як виборча кампанія, Трампа розкриває його диктаторські наміри: у чому головна небезпека для демократів.
Байден переживає критичний момент: демократи посилили заклики відмовитись від виборів.