Сперечаються щодо походження: у Казахстані археологи знайли унікальне різьблення
Сперечаються щодо походження: у Казахстані археологи знайли унікальне різьблення

Сперечаються щодо походження: у Казахстані археологи знайли унікальне різьблення

Дослідники зробили чергові відкриття, цього разу в двох областях: Павлодарській та Акмолинській. Вчені виявили стародавню скульптуру та численні артефакти, яким тисячі років.

Археологічні пам'ятки Казахстану продовжують відкривати нові сліди стародавніх цивілізацій. Нещодавні дослідження в Акмолинській та Павлодарській областях виявили кам'яне різьблення людського обличчя та поховання, датовані бронзовим віком, пише Arkeonews.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

В Акмолинській області археологічне відкриття зробив місцевий департамент із надзвичайних ситуацій. Під час рутинної роботи співробітники знайшли камінь, на якому було вирізьблене людське обличчя, і повідомили про це археологам.

Артефакт, який, як вважають, є роботою стародавнього скульптора, привернув увагу вчених. Наразі експерти сперечаються щодо його точного віку: одні відносять його до бронзового віку, інші — до тюркського.

Фото: Akmola Region, gov.kz

Сергій Яригін, відомий вчений з Інституту Алкея Маргулана, звернув увагу на подібні різьблення, знайдені в поселеннях бронзового віку по всій Центральній Азії та Східній Європі.

Він також зазначив, що аналогічні зображення з'явилися в ранньому залізному віці Південного Сибіру та середньовічних тюркських культурах в євразійських степах. попри цю схожість, Яригін додав, що точний період артефакту залишається невизначеним, можливо, він охоплює різні історичні епохи.

Знахідка належить Нурсултану Ашкенову та Ахмету Заріпову з пожежної служби Сандиктауського району. Асет Жангожин, начальник районного управління з надзвичайних ситуацій, наголосив на значенні знахідки як для району, так і для країни. Очікується, що ця знахідка приверне подальшу увагу науковців і спонукатиме до додаткових археологічних досліджень у регіоні.

Тим часом у комплексі Коктас Павлодарської області дослідники з Павлодарського педагогічного університету під час розкопок знайшли численні артефакти. На місці, що включає понад 20 курганів, виявили бронзовий наконечник списа, датований серединою XIII-VIII століттями до н. е., який відносять до саргаринсько-алексіївської культури.

Важливо Йому тут не місце: археологи виявили чужорідне зображення в нещодавно розкопаній гробниці

Археологічні дослідження в Казахстані не лише поглиблюють наукові знання, але й висвітлюють ключові етапи розвитку давнього та середньовічного суспільства. Ці знахідки демонструють історичне багатство країни та важливість продовження археологічних досліджень.

Раніше Фокус писав про неочікуване відкриття в давньоримському місті. Дослідники виявили не тільки знайшли цілі міські райони, а й цирк, який вміщував тисячі глядачів.

А також ми розповідали про стародавнє місце збору кочівників. Дослідники виявили місце, де відпочивали стародавні кочівники, які подорожували в Кавказькому регіоні ще 3500 років тому.

Джерело матеріала
loader