Чому Україна не буде мати миттєвої переваги в небі після прибуття F-16: пояснення генерала ВПС США
Чому Україна не буде мати миттєвої переваги в небі після прибуття F-16: пояснення генерала ВПС США

Чому Україна не буде мати миттєвої переваги в небі після прибуття F-16: пояснення генерала ВПС США

Американський офіцер Джеймс Хеккер вважає, що Україні потрібен час для ефективної експлуатації літаків з достатньою кількістю персоналу, а також необхідною логістичною підтримкою.

Надходження винищувачів F-16 в Україну не буде "срібною кулею", а радше початковим етапом більш тривалого процесу переходу Збройних сил країни на західну тактику та оснащення. Такої думки генерал Військово-повітряних сил (ВПС) США, командувач ВПС США в Європі та керівник Об'єднаного командування ВПС НАТО Джеймс Хеккер, пише американський журнал Aviation Week.

За його словами, українські пілоти не зможуть досягти переваги в повітрі протягом декількох тижнів.

"Це буде процес, через який ми пройдемо, але принаймні ми починаємо", — зазначив Хеккер.

Він вважає головним початок залучення України до західної тактики, доктрини та мислення.

Цей процес відбуватиметься за прикладом інших колишніх країн Східного блоку, які вступили до НАТО і прийняли на озброєння західні літаки. Знадобиться час для того, щоб ефективно експлуатувати літаки з достатньою кількістю персоналу і необхідною матеріально-технічною підтримкою.

"Це не станеться миттєво, але ви повинні почати це робити, і ми дуже близькі до того, щоб почати", — сказав високопоставлений офіцер ВПС США і НАТО в Європі.

Хеккер зазначив, що Україні під час війни значною мірою вдалося вберегти свої літаки завдяки маневреності — наприклад, ніколи не злітати й не приземлятися з однієї й тієї ж бази. Повітряні сили зробили це з нинішнім парком літаків МіГ-29 і Су-24, і тепер їм потрібно буде повторити це з літаками F-16, вважає офіцер авіації. Однак, це буде складним завданням, оскільки не всі аеродроми в Україні зможуть обслуговувати нові літаки.

В оперативному плані Росія адаптувала свою тактику за рахунок більш швидкого наведення на ціль і нанесення удару, каже Хеккер. Москва все частіше використовує для цього балістичні ракети, надані Північною Кореєю, тому партнерам України необхідно забезпечити належну оборону для захисту від них — поряд зі зростаючим поширенням безпілотних авіаційних систем односторонньої атаки.

F-16 для України

Нагадаємо, 10 липня державний секретар США Ентоні Блінкен на саміті НАТО у Вашингтоні заявив, що винищувачі F-16 з'являться в українському небі вже цього літа. Це кульмінація тривалого процесу, який включав підготовку пілотів, а також нинішню і майбутню передачу літаків з Бельгії, Данії, Нідерландів і Норвегії. F-16 зможуть атакувати цілі на окупованій Росією території України.

За даними Bloomberg, Київ отримає набагато менше літаків, аніж розраховував. Наразі йдеться про цифру в 6 винищувачів, але до кінця 2024 року їх може бути вже 20.

19 липня президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю BBC заявив, що Україна вже понад 18 місяців чекає винищувачів F-16.

Теги за темою
Літак
Джерело матеріала
loader
loader