Європейський Союз (ЄС) продовжив усі секторальні санкції проти Росії ще на півроку, до 31 січня 2025-го. Йдеться про всі пакети обмежень, які почали запроваджувати ще 2014 року через окупацію Криму, а доповнювали після 24 лютого 2022 року після повномасштабного вторгнення РФ до України.
Відповідне рішення ухвалила Рада ЄС, аналогічна постанова виноситься кожні півроку. "Ці санкції, вперше введені у 2014 році, були значно розширені з лютого 2022 року у відповідь на неспровоковану, невиправдану та незаконну військову агресію Росії проти України", – йдеться в повідомленні Євроради.
Зараз цей пакет санкцій включає широкий спектр секторальних заходів. Зокрема, це обмеження щодо торгівлі, фінансів, енергетики, технологій та товарів подвійного призначення, промисловості, транспорту та обігу предметів розкоші. Вони також стосуються:
- заборони на імпорт або передачу сирої нафти та деяких нафтопродуктів із Росії до ЄС;
- закриття доступу до SWIFT для кількох російських банків;
- призупинення мовлення та ліцензій у Європейському союзі кількох підтримуваних Кремлем дезінформаційних ЗМІ;
- заходів щодо протидії обходу санкцій.
"Доки незаконні дії Російської Федерації продовжують порушувати заборону застосування сили, що є серйозним порушенням зобов'язань з міжнародного права, доцільно зберегти в силі всі заходи, введені ЄС, і при необхідності вжити додаткових заходів", – заявили в Раді ЄС.
Так, 31 липня 2014 року Рада ЄС ухвалила Рішення 2014/512/CFSP про обмежувальні заходи у зв'язку з діями Росії, які "дестабілізують ситуацію в Україні". Тоді ЄС запровадив обмеження на здійснення економічних операцій із незаконно окупованим Кримом та містом Севастополем, а також районами у Донецькій, Херсонській, Луганській та Запорізькій областях. Також було запроваджено індивідуальні санкції (заморожування активів та обмеження на поїздки) щодо широкого кола фізичних та юридичних осіб, а також дипломатичні заходи.
З 24 лютого 2022 року до липня 2024-го ЄС прийняв ще 14 пакетів санкцій у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну. "Європейська рада рішуче засудила нещодавню ескалацію військових дій з боку Росії, зокрема, подальшу активізацію нападів на цивільне населення та цивільну та критично важливу інфраструктуру, особливо в енергетичному секторі", – уточнили у головному європейському відомстві.
Як повідомляв OBOZ.UA, до Європейського фонду для України вже до кінця липня 2024 року надійде перший платіж із бельгійського депозитарію Euroclear. Йдеться про 1,55 млрд євро за рахунок прибутків від заморожених активів РФ.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!