Польська прокуратура розслідує можливе розкриття секретної інформації ексміністром оборони Маріушем Блащаком після отримання повідомлення про підозру у вчиненні злочину від Служби військової контррозвідки Польщі (SKW).
Як пише "Європейська правда", про це повідомляє RMF24.
Йдеться про розсекречення частини документа плану застосування Збройних сил Республіки Польща "Варта".
У документі детально описано, як військові мали захищати Польщу від можливого російського нападу.
Служба військової контррозвідки заявила, що після оприлюднення 17 вересня 2023 року тодішнім міністром національної оборони Маріушем Блащаком інформації з документа про оперативні плани Збройних сил Польщі, у 2024 році вона провела перевірку стану захисту секретної інформації у відомстві.
Як зазначає SKW, вона встановила порушення в частині неналежного поводження з секретною інформацією, що діяли на шкоду інтересам захисту секретної інформації та відповідали ознакам злочинів.
"Виконуючи обов'язок,.
керівник Служби військової контррозвідки 17 липня 2024 року подав до прокуратури повідомлення про підозру у вчиненні злочину колишнім міністром національної оборони Маріушем Блащаком" – йдеться у повідомленні.
Восени 2023 року під час парламентської виборчої кампанії, частина плану була розсекречена і використана для формулювання звинувачень на адресу тодішньої опозиції в тому, що вона хоче передати частину Польщі на схід від Вісли агресору.
Минулого тижня Сейм Польщі підтримав зняття імунітету з депутата від "Права і справедливості", колишнього міністра оборони Маріуша Блащака, який фігурує у справі про "публічну образу" через незбиту ракету біля міста Бидгощ.
Пізніше заявили, що йдеться про російську ракету, яка залетіла в повітряний простір у грудні 2022-го.
Тодішній міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що йому не доповіли про перетин ракетою повітряного простору, і звинуватив у цьому Пйотровського.
Генерал подав у відставку у жовтні 2023 року, незадовго до парламентських виборів.
Детальніше про цей інцидент читайте у статті Польща пропустила ракетний удар: як російська Х-55 біля "столиці НАТО" підірвала політику країни.