Вітряна стіна складається з лопатей, які обертаються індивідуально, приводячи в рух міні-генератор, що виробляє електрику.
Американський дизайнер і підприємець Джо Дусе створив стіну з вітряних турбін, яка може генерувати понад 10 000 кіловат-годин "зеленої" енергії на рік, чого достатньо для електропостачання будинку. Детальніше про проєкт розповіло ЗМІ Interesting Engineering.
Ця "кінетична стіна", спроектована так, щоб бути одночасно естетичною і функціональною. Вона складається з безлічі лопатей, які обертаються індивідуально, приводячи в рух міні-генератор, що виробляє електрику.
Добута електроенергія може тут же використовуватися домогосподарством або зберігатися в акумуляторах. Також її можна повертати в національну енергосистему, щоб забезпечити дохід власнику. Також стіна має досить естетичний вигляд. Її можна встановити як огорожу в саду, або ж скверу, парку, у дворі приватного або багатоповерхового будинку.
Вітряк має висоту 2,4 м і ширину 7,6 м, але його дизайн можна змінити відповідно до потреб клієнта. Дусе пропонує зробити це за допомогою каркаса з алюмінію, який потім можна облицювати будь-яким легким матеріалом. Дизайнер також повідомив, що веде переговори з виробниками, які можуть налагодити випуск таких вітряних турбін у великому масштабі.
Раніше ми повідомляли про те, що незвичайна вітряна турбіна видає 2200 кВт*год на рік. Пристрій Airiva Wind Fence може не тільки добувати "зелену" енергію, а й служити елементом декору.